slavnostní vyhlášení

o čem je letos?

Ve čtvrtek 22. června 2023 nastane výjimečný den nejen pro 53 škol z České republiky, ale i pro 3 skautská střediska a 1 skautskou základnu z organizace Junák – český skaut, z.s.

Každý rok dovede zlepšování životního prostředí ve svém okolí několik desítek školních Ekotýmů k mezinárodní certifikaci Ekoškola. V tomto roce můžete společně s námi zažít něco unikátního – spolu se školami si totiž pro zasloužené ocenění přijdou i tři skautská střediska a jedna skautská základna. A my tak budeme udělovat i certifikaci Ekoklubovna. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se to tento rok nedělo úplně poprvé v historii celého programu Ekoškola, za kterým stojí mezinárodní organizace FEE (Foundation for Environmental Education) a v České republice ho koordinuje Vzdělávací centrum TEREZA.

Symbol Ekoškol ve formě mezinárodní Zelené vlajky si žáci, studenti a skauti převezmou na Staroměstské radnici v Praze v Brožíkově síni. Ocenění budou předávat zástupci ministerstva školství a tělovýchovy, Ministerstva životního prostředí, informačního centra OSN v Praze a dalších významných organizací podílejících se na rozvoji vzdělávání i zlepšování životního prostředí v ČR.

program Ekoškola v číslech

• byl založen v roce 1994
  • od roku 2005 je přístupný i v České republice
  • 70 zapojených zemí z celého světa