studentská konference

Změňme klima

Konference plná osobních příběhů
o tom, jak žít v době změny klimatu.

Vstupte do světa inspirace a pozitivních změn! Konference Ekoškoly: Změňme klima 2025 je určena pro všechny od 12 let, kteří hledají inspiraci a nápady na aktivní přístup k ochraně našeho klimatu.

Máte obavy, zda můžete něco udělat proti klimatickým změnám již na základní škole? Nevíte, jak začít a možná se obáváte, že ostatní nebudou sdílet vaši vášeň? Na konferenci Změňme klima 2025 najdete odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek.

konference Změňme klima 2025

Přednášející budou sdílet své příběhy a zkušenosti, ať už pocházejí ze stejného školního prostředí jako vy nebo mají odlišné zkušenosti z různých oborů. Hlavní linkou konference je osobní příběh "klima a já", a zasvěcení mladí lidé i dospělí budou prezentovat příběhy, se kterými se budete moci identifikovat.

jak konference probíhá?

• vystoupí 5 zajímavých lidí / týmů se svým osobním příběhem
  • přednášky formou Pecha Kucha (rychlé obrazové prezentace)
  • možnost klást otázky a debatovat s přednášejícími
  • na místě další doprovodné aktivity, raut a možnost seznámit se s dalšími účastníky

Seznamte se s podobně smýšlejícími mladými lidmi a nechte se unést atmosférou pozitivní změny. Konference Změňme klima 2025 vám otevře nové perspektivy a poskytne vám nástroje, jak můžete začít měnit svět kolem sebe. Nejste sami na této cestě – společně můžeme změnit svět k lepšímu!

kdy?

• 23. ledna 2025
  • osobně: 13:00 - 17:30
  • online: 14:00 - 17:00

kde?

• osobně: Praze na Staroměstské radnici (Sál Architektů)
  • online: přímo z vašeho domova, třídy nebo klubovny

kdo?

• děti, mladí lidé a dospělí (cílová skupina je ve věku 12 až 19 let) + jejich doprovod
  • děti a mladí lidé mají při prezenční formě přednost před dospěláky

záznamy přednášek z minulých ročníků

Viktorie Seifertová (2024)

Žákyně, propagátorka ochrany biodiverzity a klimatu.

Tadeáš Rulík (2024)

Student a člen institutu cirkulární ekonomiky.

Rozárie Haškovcová (2024)

Aktivistka, studentka a influencerka, která stojí za Instagramovým profilem @shluk.bunek.

Ondřej Šebestík (2024)

Redaktor Radia Wave, kde má svůj podcast Podhoubí.

Ekotýmačky ze ZŠ J.A.Komenského (2024)

Členky jednoho neobyčejného školního ekotýmu.

Ludmila Kozlová (2023)

Středoškolačka a držitelka Ceny Josefa Vavrouška v kategorii do 26 let.

Petra Šimonová (2023)

Pedagožka a metodička. V současnosti vede Ekotým na ZŠ Jílové u Prahy.

Eliška Tůmová (2023)

Skautka, vysokoškolačka, vede Ekoklubovnu v Rožmitále pod Třemšínem.

Martin Kříž (2023)

Lektor a metodik, ředitel Chaloupky, o. p. s. Podílí se na projektu Školní les a filmu Lesní žal.

Tadeáš Kula (2023)

Zakladatel a CEO cirkulárního, udržitelného knihkupectví Reknihy.

Zdeněk Žalud (2022)

Vysokoškolský profesor. Na Mendelově univerzitě v Brně vyučuje předměty zaměřené na vazby mezi počasím a krajinou.

Klára Bělíčková (2022)

Studuje střední školu a angažuje se v klimatickém hnutí Fridays for Future.

Michal Bačovský (2022)

Garant koncepce Smart City ve Žďáru nad Sázavou.

Hana de Goeij  (2022)

Vedoucí udržitelného natáčení a obsahu TV Nova

David Šeda (2022)

Programový manažer strategie udržitelnosti ve společnosti EG.D.

Jan Krajhanzl (2021)

Sociální psycholog a ekopsycholog. Zajímá se o komunikaci ochrany životního prostředí k veřejnosti.

Josef Prokeš (2021)

Kněz českobudějovické diecéze, horolezec a skaut.

Ondráš Přibyla (2021)

Zakladatel iniciativy Fakta o klimatu. Teoretický fyzik, lektor, mediátor a konzultant.

Petr Daniš (2021)

Ředitel vzdělávacího centra TEREZA, předseda Sítě středisek ekologické výchovy Pavučina a autor knihy Klima je příležitost.

Tadeáš Žďárský (2021)

Propagátor nerůstu. Studuje Humanitní environmentalistiku na Masarykově univerzitě v Brně.  Je lektor v organizaci NaZemi.