zelená energie

co budete zjišťovat

Roční spotřebu elektřiny, plynu atd. Pomůže náms tím například paní hospodářka nebo vedení školy.

co vám data ukáží

Například kolik emisí můžeme ušetřit, když vyměníme stávající zdroj vytápění nebo změníme dodavatele energie. A mnohem víc!

proč se věnovat výrobě a využívání zelené energie?

Spotřeba energie se podílí na produkci emisí v domácnosti i ve škole téměř z poloviny. Největší vliv na to má náš zdroj vytápění (to ovlivňuje i spotřebu elektřiny). Jeho výměna za ekologickou variantu však může představovat významnou investici. Finančně přijatelnější je tedy změna dodavatele elektrické energie a volba druhu energetického mixu. V současné době je možné na trhu vybírat dodavatele i podle zdroje výroby elektřiny. Pojďme se podívat na to, nakolik spotřeba a zdroj elektrické energie ovlivňuje naši uhlíkovou stopu.