Stříbrná cesta

Jste ve druhé etapě Ekoškoly, na Stříbrné cestě.

2. STŘÍBRNÁ CESTA

Pokračujte v práci s metodikou 7 kroků a prohlubujte své znalosti v tématech programu Ekoškola. Výběr kroku nebo kroků, kterým se chcete věnovat hlouběji, je na Vás. Průvodcem Vám opět budou kritéria. Zpětnou vazbu získáte díky návštěvě konzultanta, který se sejde přímo s Ekotýmem, probere Vaše úspěchy a přidá svá doporučení. Získáte certifikát za projití Stříbrné cesty Ekoškoly.

Kdy se škola hlásí: škola se hlásí prostřednictzvím on-line formuláře a zároveň s tím posílá podklady kdykoliv během roku, nejpozději však do 15.5.

Podklady, které škola zasílá:

souhlas koordinátora a vedení školy

vyplněný formulář 8 otázek – Stříbrná cesta (ke stažení zde)

vyplněný formulář sebehodnotící kritéria (ZŠ a SŠ ke stažení zde, MŠ zde)

Analýza (i jen rozpracovaná)

Plán činností (i jen rozpracovaný)

případně fotografie dalších rozpracovaných materiálů

Podklady k auditu škola odesílá prostřednictvím tohoto formuláře.

Časová posloupnost:

Do 2 týdnů od přihlášení školu kontaktuje auditor, domluví se na termínu hodnotící konzultace a potvrdí správnost zaslaných materiálů nebo požádá o jejich doplnění. Hodnotící konzultace na škole by měla proběhnout do měsíce od přihlášení školy.

Hodnotící konzultace se odehrává na škole a trvá cca 2 hodiny. Auditor se setká s koordinátorem programu a s žáky z Ekotýmu.

Zpětnou vazbu obdrží škola do 7 týdnů od přihlášení k školy. Zpětná vazba bude zaznamenána v dokumentu „8 otázek – Stříbrná cesta“ a bude obsahovat ocenění a doporučení k dosud realizovaným krokům v programu Ekoškola. Zároveň auditor nabídne možná řešení a následné kroky k další cestě v programu Ekoškola. „Certifikát za projití Stříbrné cesty“ škola obdrží poštou.

Staňte se Ekoškolou

Přidejte se do Ekoškoly