EKOŠKOLA vytváří

lepší svět pro nás všechny

Mezinárodní program Ekoškola je fenoménem udržitelnosti a zodpovědného přístupu k životnímu prostředí, který má v České republice obrovský vliv. Program se zaměřuje na vedení dětí a učitelů k udržitelnějšímu způsobu života a tím jim umožňuje aktivně a samostatně zlepšovat prostředí, ve kterém žijí. Tento program je největší svého druhu v zemi a jeho účinky jsou neocenitelné.

zemí světa
škol na Zemi
škol v ČR
učitelů v ČR
dětí v ČR

Díky Ekoškole získáte motivovaně a odpovědné žáky, spolupracující učitele, zapojené rodiče a lepší životní prostředí. Chcete znát, co dalšího rozvíjíme u žáků, co u učitelů a co u škol? Podívejte se na Pavučinu rozvoje.

jak to děláme?

Základem je jedinečná Metodika 7 kroků, která ekoškoly postupně provází ekologickými tématy..

nebaví vás číst? připravili jsme pro vás video o programu Ekoškola:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

máte raději příklad z praxe? podívejte se na příběh jednoho Ekotýmu:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Program Ekoškola není jen o tom, jak snížit množství odpadu nebo šetřit energií. Je to filozofie, která poskytuje mladým lidem motivaci a sílu k tomu, aby se stali aktivními ochránci okolí a celého světa. Program vytvářející generaci ekologicky uvědomělých občanů, kteří jsou odhodláni pozitivně ovlivňovat svět kolem sebe.

Logo Ekoškoly nám říká: Věříme, že povinností každého člověka je růst a stávat se moudřejším. To znamená především chránit a rozvíjet prostředí, ve kterém žije. Zároveň se musí vyrovnat se zátěží minulosti a čelit výzvám budoucnosti, kterou tvoří právě teď a tady!
Děkujeme, že do toho jdete s námi!kancelář programu Ekoškola