Program Ekoškola

Program Ekoškola je největší dlouhodobý environmentalní vzdělávací program na světě

Pomáhejme dětem měnit svět ve kterém žijí

Co je Ekoškola?

Učíme žáky aktivně a samostatně řešit problémy životního prostředí ve svém okolí.

Díky Ekoškole získáte motivovaně a odpovědné žáky spolupracující učitele, zapojené rodiče i finanční úspory.

O programu

"Program výrazně zvyšuje ekologické povědomí žáků, podporuje jejich aktivitu a vzbuzuje zájem o dění na škole. Žáci se naučí jednat s dospělými, obhajovat své názory a přebírat zodpovědnost.“ Andrea Slováková, ZŠ Trávník Přerov.

Jak to děláme?

Dáváme učitelům návod a podporu pro práci s dětmi. Učíme děti a dospělé být partnery při řešení problémů. Máme otevřenou komunitu, ve které sdílíme úspěchy a inspirujeme se.

Metodika 7 kroků  Témata Příklady z praxe

"Ekoškola ukazuje, které počínání je zodpovědné a šetrnější k životnímu prostředí. V tom spatřuji smysl celého programu." Kateřina Krištůfková, ZŠ Jílové u Prahy.

Pro koho je program určen?

Pro všechny mateřské, základní a střední školy, které chtějí zastřešit environmentální aktivity na škole.

Staňte se Ekoškolou

„Program Ekoškola mi ukázal, jak moc věcí se dá na naší škole změnit, pokud někdo najde odvahu pustit se do toho“.  Renata Jirásková, žákyně z Gymnázia Aloise Jiráska v Litomyšli

Staňte se certifikovanou Ekoškolou

Získejte prestiž, mezinárodní certifikát programu Ekoškola a školu, pro kterou je životní prostředí, ve kterém děti žijí, důležité.

Více o certifikaci

„Těším se do Ekoškolky. vše co se ve školce dozvím můžu naučit mámu a tátu“.  Šimon, 4 roky

Staňte se Ekoškolou

Usnadníme vám cestu Ekoškolou