Kolik program stojí

Od školního roku 2020/2021 přecházíme na nový model certifikace škol ze kterého vychází i změna výše ročního poplatku.

Změna financování aneb nezaplatíte více než za telefonní tarif

Od tohoto školního roku dojde také ke změně poplatků za zapojení v programu Ekoškola.
V přepočtu 180 korun za měsíc bude základní částka pro aktivní školy. Za to ovšem škola může získat služby v hodnotě 4,5 x vyšší díky tomu, že až 85 % ceny těchto služeb platí kancelář Ekoškoly za školy z jiných zdrojů. Dofinancování nákladů do plné výše pro vás získáváme z veřejných či soukromých zdrojů.

Podle toho, jaké služby chcete využívat, se můžete zařadit do jedné ze tří kategorií - leták s cenami a popisem najdete zde:

Zapojená škola (pasivní účast) - roční poplatek 1.400,-Kč

Jste součástí mezinárodního programu Ekoškola. V balíčku od nás získáte pouze metodické materiály, aktivity a aktuální informace.

Skutečná hodnota služeb je 3.200 Kč, ušetříte tak 56 %.*

• průběžné informování a telefonické konzultace + zpravodaj programu Ekoškola

Jakékoliv další služby nad rámec si škola platí zvlášť. Podrobný ceník služeb najdete zde.

Aktivní škola - roční poplatek 1800 Kč

Jste součástí mezinárodního programu Ekoškola a chcete využívat maximum služeb a výhod. Toto je vaše cesta k mezinárodní certifikaci  (bronzová cesta, stříbrná cesta).

Skutečná hodnota služeb je 12 550 Kč, ušetříte tak 85 %.*

• průběžné informování a konzultace + zpravodaj programu Ekoškola
  • konzultace na škole 1x (mentoring na zakázku pro učitele)
  • konzultace online 1x (mentoring na zakázku pro učitele)
  • odborný/úvodní seminář/webinář (akreditovaný MŠMT)
  • seminář dobré praxe pro učitele a žáky (akreditovaný MŠMT)
  • zpětná vazba za projití Bronzové/Stříbrné cesty

Jakékoliv další služby nad rámec si škola platí zvlášť. Podrobný ceník služeb najdete zde.

Zelená škola - roční poplatek 1.800,-Kč + 1000,- jednorázově v roce auditu

Jste součástí mezinárodního programu Ekoškola a chcete využívat maximum služeb a výhod. A my vám pomůžeme v dosažení nejvyššího ocenění získání titulu Ekoškola, tedy ZELENÉ VLAJKY.

Skutečná hodnota služeb je 18 700 Kč, ušetříte tak 85 %.*

Cena zahrnuje:

Škola na začátku roku platí 1 800 Kč, teprve po přihlášení k auditu a návštěvě konzultanta před auditem doplatí 1 000 Kč. Poté na škole proběhne audit.

• průběžné informování a konzultace + zpravodaj programu Ekoškola
  • konzultace na škole 1x (mentoring na zakázku pro učitele)
  • konzultace online 1x (mentoring na zakázku pro učitele)
  • odborný/úvodní seminář/webinář (akreditovaný MŠMT)
  • seminář dobré praxe pro učitel a žáky (akreditovaný MŠMT)
  • konzultace před auditem na škole (učitelům a dětem)
  • audit na škole (komplexní zpětná vazba škole na činnost)
  • účast na slavnostní předávání ocenění školám
  • insignie Ekoškol (vlajka, certifikát, cedule...)

Proč se doplácí 1000 Kč?
Cena velké auditorské návštěvy, včetně předchozí konzultace, zpracování zprávy, účasti zástupců školy na slavnostním vyhlášení, vlajky, cedule, certifikátu atd. stojí celkem 6 200 Kč. Spolupodíl školy je tedy jen 16 % ceny. I tak nám tato finanční spoluúčst pomůže udržet vysokou kvalitu podpory pro školy na Zelené cestě.

Fakturace

V blízké době Vám na školu přijde faktura za zapojení do programu na školní rok 2020/2021 ve výši 1.800 Kč.
Pokud byste si přáli přestoupit do kategorie Zapojená škola, dejte nám, prosím, vědět a fakturu obratem změníme.
Během školního roku je samozřejmě možné přestoupit zpět na vyšší stupeň a částku doplatit.

*Zbytek nákladů na roční provoz Ekoškol hradíme díky podpoře veřejných i soukromých zdrojů.