Bronzová cesta

Vstupte do Ekoškoly postupně, začněte Bronzovou cestou.

1. BRONZOVÁ CESTA

Zlepšujte s dětmi životní prostředí a dotkněte se každého ze 7 kroků Ekoškoly. Nastartujte tak práci v Ekoškole podle svých potřeb. Průvodcem Vám budou kritéria (ZŠ a SŠ ke stažení zde, MŠ zde) a bodové ohodnocení v nich. Pokud dosáhnete minimálního počtu bodů pro tuto úroveň, můžete s pomocí konzultanta a jeho zpětné vazby zjistit, zda jste se vydali správným směrem a získat tak certifikát za projití Bronzové cesty Ekoškoly.

Kdy se škola hlásí: škola se hlásí prostřednictvím on-line formuláře a zároveň s tím posílá podklady kdykoliv během roku, nejpozději však do 15.5.

Podklady, které škola zasílá:

souhlas koordinátora a vedení školy

vyplněný formulář 8 otázek – Bronzová cesta (ke stažení zde)

vyplněný formulář sebehodnotící kritéria (ZŠ a SŠ ke stažení zde, MŠ zde)

Podklady k auditu škola odesílá prostřednictvím tohoto formuláře.

Časová posloupnost:

Do 2 týdnů od přihlášení školu kontaktuje auditor, potvrdí správnost zaslaných materiálů nebo požádá o jejich doplnění. Krátce na to přijde škole písemně zpětná vazba.

Zpětnou vazbu škola obdrží do 5 týdnů od přihlášení k auditu.

Bude zaznamenána v dokumentu „8 otázek – Bronzová cesta“ a bude obsahovat ocenění a doporučení k dosud realizovaným krokům v programu Ekoškola. Zároveň auditor nabídne možná řešení a následné kroky k další cestě v programu Ekoškola. „Certifikát za projití Bronzové cesty“ škola obdrží  e-mailem.

Staňte se Ekoškolou

Přidejte se do Ekoškoly