ZŠ Dubá v akci

Co se událo na ZŠ Dubá

ZŠ Dubá v akci

Zahrada jinak
Plánujeme učebnu v zahradě, kterou využijí žáci ve výuce, děti ve školní družině i maminky z Klubu Dubáčků.

Výlet na Slovensko

Ve středu 11.12. se obě první třídy naší školy vydaly na setkání s prvňáky ze ZŠ Zlaté Moravce na Slovensku. Jde o naší partnerskou školu v rámci projektu Ekoškola. Děti si vyměnily vzájemné pozdravy, naše se divily, že jim rozumí. Došlo i na spoustu dotazů a porovnávání školních podmínek obou škol.

Sbírka na zvířátka
Naše škola už od roku 2008 spolupracuje s organizací Greenlife, která se věnuje ochraně přírody na vzdálené Sumatře a nejen tam. Jsme pyšní, že můžeme být součástí této pomoci a aktivně se podílet na monitorování výskytu ohrožených druhů zvířat

Jarní tah žab 2020

Kvak, kvak, kvak, …… letos dokvákalo do rybníka Mrazák celkem 502 kvákalek.
I přes situaci, která znemožnila zapojení dětí do jarního tahu žab, se podařilo zajistit pomocníky, a to z řad pedagogů, asistentů a vychovatelek. Každý den , včetně víkendů, přicházela služba zkontrolovat nádoby a přenést kvakuše do rybníka. V nádobách se objevila i ještěrka nebo myška, které byly vráceny do přírody.

Burza kvalitní inspirace pro cesty ekovýchovy = BUKVICE
 V prostorách ZUŠ Česká Lípa ekologická burza školních aktivit. Zúčastnilo se jí devět škol z Českolipska. Naše škola se pochlubila aktivitami z projektu Ekoškola a Skutečně zdravá škola.Prezentaci přednesli zástupci ekotýmu – Tereza Tomášková, Tereza Krsová, Martin, Aneta, Adéla, Gaston. Vystoupení před publikem zdárně zvládli a nahlédli do ekoaktivit jiných škol. Nejvíce nás zaujal kvetoucí papír. Vyzkoušíme na schůzce ekotýmu školy. Domů s námi přijela sazenička buku letního, která bude vysazena na školní zahradě.
Těšíme se na příští rok, kdy naše škola bude moci nabídnout spolupráci s ekoškolou ze Slovenska.

V předvánoční čas myslíme nejen na sebe.

V předvánočním čase myslíme nejen na své nejbližší, ale i na zvířátka v přírodě. Proto jsme se rozhodli obdarovat je na naší školní zahradě a vytvořili jsme jim nejrůznější dárky v podobě pamlsků zavěšených na větvích stromů nebo keřů. Kdo si přijde smlsnout, nebude litovat.

Mgr. Jana Mašková a Ekotým

PROSTŘEDÍ ŠKOLY