ZŠ Dubá v akci

Co se událo na ZŠ Dubá

ZŠ Dubá v akci

Zahrada jinak
Plánujeme učebnu v zahradě, kterou využijí žáci ve výuce, děti ve školní družině i maminky z Klubu Dubáčků.

Výlet na Slovensko

Ve středu 11.12. se obě první třídy naší školy vydaly na setkání s prvňáky ze ZŠ Zlaté Moravce na Slovensku. Jde o naší partnerskou školu v rámci projektu Ekoškola. Děti si vyměnily vzájemné pozdravy, naše se divily, že jim rozumí. Došlo i na spoustu dotazů a porovnávání školních podmínek obou škol.

Sbírka na zvířátka
Naše škola už od roku 2008 spolupracuje s organizací Greenlife, která se věnuje ochraně přírody na vzdálené Sumatře a nejen tam. Jsme pyšní, že můžeme být součástí této pomoci a aktivně se podílet na monitorování výskytu ohrožených druhů zvířat

Jarní tah žab 2020

Kvak, kvak, kvak, …… letos dokvákalo do rybníka Mrazák celkem 502 kvákalek.
I přes situaci, která znemožnila zapojení dětí do jarního tahu žab, se podařilo zajistit pomocníky, a to z řad pedagogů, asistentů a vychovatelek. Každý den , včetně víkendů, přicházela služba zkontrolovat nádoby a přenést kvakuše do rybníka. V nádobách se objevila i ještěrka nebo myška, které byly vráceny do přírody.

Burza kvalitní inspirace pro cesty ekovýchovy = BUKVICE
 V prostorách ZUŠ Česká Lípa ekologická burza školních aktivit. Zúčastnilo se jí devět škol z Českolipska. Naše škola se pochlubila aktivitami z projektu Ekoškola a Skutečně zdravá škola.Prezentaci přednesli zástupci ekotýmu – Tereza Tomášková, Tereza Krsová, Martin, Aneta, Adéla, Gaston. Vystoupení před publikem zdárně zvládli a nahlédli do ekoaktivit jiných škol. Nejvíce nás zaujal kvetoucí papír. Vyzkoušíme na schůzce ekotýmu školy. Domů s námi přijela sazenička buku letního, která bude vysazena na školní zahradě.
Těšíme se na příští rok, kdy naše škola bude moci nabídnout spolupráci s ekoškolou ze Slovenska.

V předvánoční čas myslíme nejen na sebe.

V předvánočním čase myslíme nejen na své nejbližší, ale i na zvířátka v přírodě. Proto jsme se rozhodli obdarovat je na naší školní zahradě a vytvořili jsme jim nejrůznější dárky v podobě pamlsků zavěšených na větvích stromů nebo keřů. Kdo si přijde smlsnout, nebude litovat.

Mgr. Jana Mašková a Ekotým

PROSTŘEDÍ ŠKOLY
Škola: ZŠ Dubá-příspěvková organizace
Téma: Ekotým
Krok: Prostředí školy

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se