Žížaly ve škole ZŠ Mendíků

V rámci soutěže "Hledáte nové spolužáky, pořiďte si žížaláky", jsme vyhráli vermikomposter. Protože každý dobrý nápad je na naší škole přijat s nadšením, jsme se vrhli do vermikompostování s úsilím nám vlastním.

Žížaly ve škole ZŠ Mendíků

Jakmile k nám doputovaly kalifornské žížaly, představili jsme je široké veřejnosti na akci Zažít "Michli jinak". Žížaly se okamžitě aklimatizovaly a začaly plnit své školní povinnosti a ovšem jsme podrobně informovali ve svém žížalím deníku.

Rady:

Naše žížaly vzkazují, že nemají zuby jako vepřík, takže jim více chutná potrava nasekaná na menší kousky. Preferují slupky než velké kusy ovoce a zeleniny. Přímo si rochní v čajových sáčcích. Než se žížalky pomnoží je nutné hlídat dávky potravy (aby se nezačala kazit, plesnivět a aby jim dobroty neujídaly octomilky a jiná havěť). Rozhodně nemusí slupky od citrusů, banánové slupky často kvasí. Potravu je lepší lehce zahrabat do substrátu, substrát se provzdušní a holky se k dobrotám snáz dostanou. Je velmi důležité hlídat vlhkost substrátu (rosit nebo naopak dodávat např. roztrhané plata od vajec).

Autor: Radka Pokorná

ODPADY