Žížaly ve škole ZŠ Mendíků

V rámci soutěže "Hledáte nové spolužáky, pořiďte si žížaláky", jsme vyhráli vermikomposter. Protože každý dobrý nápad je na naší škole přijat s nadšením, jsme se vrhli do vermikompostování s úsilím nám vlastním.

Žížaly ve škole ZŠ Mendíků

Jakmile k nám doputovaly kalifornské žížaly, představili jsme je široké veřejnosti na akci Zažít "Michli jinak". Žížaly se okamžitě aklimatizovaly a začaly plnit své školní povinnosti a ovšem jsme podrobně informovali ve svém žížalím deníku.

Rady:

Naše žížaly vzkazují, že nemají zuby jako vepřík, takže jim více chutná potrava nasekaná na menší kousky. Preferují slupky než velké kusy ovoce a zeleniny. Přímo si rochní v čajových sáčcích. Než se žížalky pomnoží je nutné hlídat dávky potravy (aby se nezačala kazit, plesnivět a aby jim dobroty neujídaly octomilky a jiná havěť). Rozhodně nemusí slupky od citrusů, banánové slupky často kvasí. Potravu je lepší lehce zahrabat do substrátu, substrát se provzdušní a holky se k dobrotám snáz dostanou. Je velmi důležité hlídat vlhkost substrátu (rosit nebo naopak dodávat např. roztrhané plata od vajec).

Autor: Radka Pokorná

ODPADY
Škola: ZŠ Mendíků
Téma: Prostředí školy, Odpady
Krok: informování a spolupráce

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se