Živá zahrada

Naše škola má poměrně velkou zahradu. Naším cílem je, aby část z ní byla přátelská volně žijícím živočichům, aby jim nabízela potravu i úkryty.

Živá zahrada

Nejprve jsme se snažili zmapovat stav naší zahrady ve vztahu k volně žijícím organismům a k možnostem jejího využití v rámci výuky přírodovědných předmětů. Následně jsme zformulovali řadu doporučení, které jsme předali vedení školy. Využili jsme i toho, že je škola zapojena do projektu Učíme v přírodě. Některá opatření se nám podařilo realizovat ihned (budky, krmítka, domečky pro hmyz, ...), u jiných jsme museli přesvědčovat a bojovat (divočina, jezírko bez rybiček, ...). Zapojili jsme se i do projektu ČSOP - Živá zahrada a v rámci tohoto projektu se snažíme postupnými kroky vytvořit na školní zahradě prostor přátelský pro volně žijící organismy - hmyz, ptáky, savce, ptáky, obojživelníky. Dvakrát ročně provádíme kontrolní pozorování zahrady a své údaje zadáváme na web projektu Živá zahrada. Pokud splníme podmínky projektu, můžeme pro svoji zahradu získat titul ŽIVÁ ZAHRADA.  To je i náš cíl, i když k jeho dosažení je potřeba několik let přemýšlet, přesvědčovat, konat. 

 

PROSTŘEDÍ ŠKOLY
Škola: ZŠ Jílové u Prahy
Téma: Prostředí školy
Krok: Plán činností

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se