Zdravé svačiny v naší škole

Náš školní systém získávání bodů umožňuje celoškolním týmům (modrému, žlutému, červenému a zelenému) získat body za zdravou svačinu.

Zdravé svačiny v naší škole

V rámci školy máme čtyři "domy" a pojmenovali jsme je podle barev. Každý žák může pro svůj tým získávat body, které se pak na konci týdne při celoškolní akci sčítají. V rámci celého roku pak jeden "dům" vyhraje trofej. Bodujeme chování, úspěchy ve studiu a další školní aktivity. Ekotým však letos navrhl jedno zlepšení, které projekt posunulo velmi zajímavým směrem. V rámci řešení tématu Jídlo zavedl "zdravé body" pro ty žáky, kteří mají svačinu složenou pouze ze zdravých surovin (ovoce, zelenina, musli atd.).

Akce se velmi dobře ujala, zejména poté, co členové Ekotýmu vysvětlili spolužákům ve svých třídách princip tématu i bodování. Stále máme velmi dobré ohlasy od žáků, kteří se začali mnohem více zajímat o to, zda jejich svačiny zahrnují spíše zdravé či nezdravé suroviny.

autor: Ekotým The Prague British School

JÍDLO A SVĚT