Zasadíme svůj strom

Den Ekoškol 2017 v ZŠ Krásná Lípa

Zasadíme svůj strom

Naše aktivity v rámci oslav Týdne Ekoškol, jsou rozdělené do dvou části. Nedodrželi jsme časový rámec jednoho týdne ale spíš jednoho měsíce. Vyplynulo to z plánování a podpory organizací působících ve městě.

V první části (17. 10.) Ekotymáci připomenuli svým spolužákům jednotlivá témata s kterými se v rámci projektu setkáváme.

Jednotlivý členové Ekotýmu se rozdělili do 9 skupin podle témat. Učitelé, kteří fungují v Ekotýmu podporovali vždy tři různé skupiny a pomáhali s přípravou jednotlivých stanovišť. Všichni jsme využili metodických příruček. Příprava byla pro žáky náročná, protože se rozhodli některá stanoviště rozdělit zvlášť pro první a zvlášť pro druhý stupeň.

Příprava Dne Ekoškoly zahrnovala výrobu plakátů, které byli rozvěšené po celé škole a informovali žáky o projektovém dnu.

Samotný den byl rozdělen do tří části.

1. část - témata Ekoškoly (třídy absolvovali všechna stanoviště dle časového rozpisu)

2. část - přednáška J. Vágnera (Putování za rybími obry). Přednáška se uskutečnila ve spolupráci s OPS České Švýcarsko (organizační a finanční pomoc)

3. část - částečně proběhla 17.10. a následně v hodinách výtvarné výchovy. Výroba třídních ekokodexů. Následně byly týden vystaveny na chodbě školy a v pondělí 6.11. proběhlo celoškolní hlasování. Vítězný ekokodex se stal školním, nahradil původní. Ostatní ekokodexy jsou ve třídách.

Druhá část oslav proběhne 16. 11. Ve spolupráci s MěÚ a technickými službami (materiální pomoc) si každá třída v městském parku zasadí svůj třídní strom.  Obohatíme park o 15 stromů, zlepšíme vzhled okolí a třída bude pozorovat růst svého stromu.

Den Ekoškol
Škola: ZŠ Krásná Lípa
Krok: Informování a spolupráce

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se