Zasadíme svůj strom

Den Ekoškol 2017 v ZŠ Krásná Lípa

Zasadíme svůj strom

Naše aktivity v rámci oslav Týdne Ekoškol, jsou rozdělené do dvou části. Nedodrželi jsme časový rámec jednoho týdne ale spíš jednoho měsíce. Vyplynulo to z plánování a podpory organizací působících ve městě.

V první části (17. 10.) Ekotymáci připomenuli svým spolužákům jednotlivá témata s kterými se v rámci projektu setkáváme.

Jednotlivý členové Ekotýmu se rozdělili do 9 skupin podle témat. Učitelé, kteří fungují v Ekotýmu podporovali vždy tři různé skupiny a pomáhali s přípravou jednotlivých stanovišť. Všichni jsme využili metodických příruček. Příprava byla pro žáky náročná, protože se rozhodli některá stanoviště rozdělit zvlášť pro první a zvlášť pro druhý stupeň.

Příprava Dne Ekoškoly zahrnovala výrobu plakátů, které byli rozvěšené po celé škole a informovali žáky o projektovém dnu.

Samotný den byl rozdělen do tří části.

1. část - témata Ekoškoly (třídy absolvovali všechna stanoviště dle časového rozpisu)

2. část - přednáška J. Vágnera (Putování za rybími obry). Přednáška se uskutečnila ve spolupráci s OPS České Švýcarsko (organizační a finanční pomoc)

3. část - částečně proběhla 17.10. a následně v hodinách výtvarné výchovy. Výroba třídních ekokodexů. Následně byly týden vystaveny na chodbě školy a v pondělí 6.11. proběhlo celoškolní hlasování. Vítězný ekokodex se stal školním, nahradil původní. Ostatní ekokodexy jsou ve třídách.

Druhá část oslav proběhne 16. 11. Ve spolupráci s MěÚ a technickými službami (materiální pomoc) si každá třída v městském parku zasadí svůj třídní strom.  Obohatíme park o 15 stromů, zlepšíme vzhled okolí a třída bude pozorovat růst svého stromu.

Den Ekoškol
Škola: ZŠ Krásná Lípa