Zahradní slavnost

Uspořádali jsme Den činu pro rodiče a veřejnost - zahradní slavnost. Chtěli jsme seznámit s projektem Menu pro změnu, kterému jsme se věnovali celý školní rok.

Zahradní slavnost

Uspořádali jsme zahradní slavnost. Na ní jsme seznámili veřejnost s naším projektem o agrobiodiverzitě. Připravili jsme text o tom, co je to agrobiodiverzita, který nebyl úplný a návštěvníci si ho při prohlídce školní zahrady doplnili. Slova hledali pomocí miniquestu. Součástí akce byla ochutnávka jídel ze zeleniny z naší zahrady, představili jsme i méně známé druhy, např.mangold a různé druhy salátů. Na přípravě akce se podíleli všichni žáci naší školy (příprava pokrmů, organizace slavnost, vytvoření výtvarné galerie na téma školní zahrada). Byla to naše první takto velká akce, měla velký úspěch, od té doby jsme uspořádali další dvě a obě pokračují v tématu jídlo a svět.

autor: Monika Horáková

6. krok: INFORMOVÁNÍ A SPOLUPRÁCE
Škola: ZŠ Sokolov
Téma: Jídlo a svět
Krok: Informování a spolupráce

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se