Žáci se zapojili do veřejného života diskusí i prací

Ekotým i další žáci školy se zúčastnili veřejného fóra městské části Prahy 4 a zapojili se také do úklidu okolí Botiče.

Žáci se zapojili do veřejného života diskusí i prací

Veřejného fóra konaného na Nuselské radnici se zúčastnili žáci 8. a 9. tříd. V části NÁZORY MLADÝCH se zabývali problémy, které je trápí v okolí školy, v oblastech Michle a Nuslí. Protože žáci situaci v okolí školy monitorovali a vyhodnocovali v rámci Analýzy programu Ekoškola, uměli své názory veřejně prezentovat.Diskutovali například  krátký  interval  zelené na semaforu u školy, problematiku feťáků a bezdomovců v parku Jezerka,  nedostačující množství  policejních hlídek  v těchto místech, havarijní stav chodníku před MŠ a ZŠ, psí výkaly, nedostatek sběrných košů, návrh na zřízení zimního kluziště na Kapitole a osvětlení  hřiště ve večerních hodinách, neprůjezdnost zatáčky v ulici Jívenská  směrem ke škole v důsledky parkování aut což způsobuje problémy s přistavením autobusů ke škole.

Během sobotního úklidu okolí Botičepořádaného Městskou částí Praha 4 se žáci učili pracovat v týmu s dospělými mimo okruh pracovníků ZŠ Mendíků.

„Obě dvě akce měly přínos pro dobré utváření životních postojů u žáků školy. Dosáhli jsme zapojení žáků do veřejného života.  Do budoucna víme, že Ekotým je schopen pracovat samostatně na dalších projektech. Opravdu se nám vyplatilo nechat žáky formulovat svoje názory a naslouchat jejich požadavkům.“ PhDr. Martina Irová

Pražské školy
Škola: ZŠ a MŠ Mendíků, Praha 4
Téma: Odpady

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se