Žáci se zapojili do veřejného života diskusí i prací

Ekotým i další žáci školy se zúčastnili veřejného fóra městské části Prahy 4 a zapojili se také do úklidu okolí Botiče.

Žáci se zapojili do veřejného života diskusí i prací

Veřejného fóra konaného na Nuselské radnici se zúčastnili žáci 8. a 9. tříd. V části NÁZORY MLADÝCH se zabývali problémy, které je trápí v okolí školy, v oblastech Michle a Nuslí. Protože žáci situaci v okolí školy monitorovali a vyhodnocovali v rámci Analýzy programu Ekoškola, uměli své názory veřejně prezentovat.Diskutovali například  krátký  interval  zelené na semaforu u školy, problematiku feťáků a bezdomovců v parku Jezerka,  nedostačující množství  policejních hlídek  v těchto místech, havarijní stav chodníku před MŠ a ZŠ, psí výkaly, nedostatek sběrných košů, návrh na zřízení zimního kluziště na Kapitole a osvětlení  hřiště ve večerních hodinách, neprůjezdnost zatáčky v ulici Jívenská  směrem ke škole v důsledky parkování aut což způsobuje problémy s přistavením autobusů ke škole.

Během sobotního úklidu okolí Botičepořádaného Městskou částí Praha 4 se žáci učili pracovat v týmu s dospělými mimo okruh pracovníků ZŠ Mendíků.

„Obě dvě akce měly přínos pro dobré utváření životních postojů u žáků školy. Dosáhli jsme zapojení žáků do veřejného života.  Do budoucna víme, že Ekotým je schopen pracovat samostatně na dalších projektech. Opravdu se nám vyplatilo nechat žáky formulovat svoje názory a naslouchat jejich požadavkům.“ PhDr. Martina Irová

Pražské školy
Škola: ZŠ a MŠ Mendíků, Praha 4