Vyvýšené záhony

Zabývali jsme se tématy EV ve výuce a Prostředí školy. Našli jsme místo pro výstavbu vyvýšených záhonů, které nám dosud chyběly. Žáci v rámci praktických činností sázeli zeleninu a květiny.

Vyvýšené záhony

Na škole nám doposud chyběly vyvýšené záhony na pěstování zeleniny a květin. Proto jsme našli místo u nové výstavby a umístili zde několik vyvýšených záhonů. Žáci poté vymysleli, co by chtěli pěstovat a v rámci praktických činností zde společně zasadili zeleninu a květiny. V prvním roce se dětem a jejich učitelům podařilo vypěstovat několik druhů zeleniny a jednotlivci si s úspěchem sklidili, co si zasadili. V příštích letech zkusíme dokoupit vyvýšené záhony pro Ekotým a další třídy, aby žáci měli možnost porovnat vlastní vypěstovanou zeleninu a tu z obchodu.

autor: Tomáš Prager, Masarykova ZŠ Újezd nad Lesy

Škola: Masarykova ZŠ Újezd nad Lesy