Výroba tašek a aukce

Každý žák naší školy si vyrobil a výtvarně ozdobil tašku z použitého textilního materiálu. Měli jsme více než 380 originálních tašek, které si děti odnesly do svých domácností.

Výroba tašek a aukce

,,I staré použité věci nám mohou ještě sloužit přeci." Pryč s igelitovými taškami!

Jedno z hesel Ekokodexu na ZŠ a MŠ Řaskovice

Letos jsme Den Země na naší škole věnovali výrobě textilních tašek. V rámci programu Ekoškola jsme se přihlásili do mezinárodního kampaně „Litter Less – Když méně znamená více aneb Snižme množství odpadu“. Dali jsme si za cíl snížit množství igelitových tašek, které ještě mnozí z nás používají. Celou kampaň jsme se rozhodli ukončit právě na Den Země, který jsme si zvolili jako náš Den činu.
I v našem Ekokodexu stojí „ I staré použité věci můžeme použít přeci“. A tak si na Den Země všechny děti vyrobily a vyzdobily svou látkovou tašku, kterou věnují rodičům na nákupy nebo ji použijí oni sami. Poprosili jsme maminky a babičky, ty nám věnovaly stará prostěradla, závěsy atd. nebo si děti přinesly starší trička a tílka, ze kterých se taková textilní taška také dá udělat. Děti v tento den pilně pracovaly, aby si tašku vystřihly, sešily či svázaly a krásně vyzdobily. Jelikož to byla pro všechny nová zajímavá činnost, moc je to bavilo. V některých třídách byly k vidění dokonce i šicí stroje.
Na výzdobu tašek dostala každá třída barvičky na textil, foukací fixy a fixy na textil. Někteří si zvolili úplně jinou techniku zdobení. V některých třídách byly vidět opravdu originální nápady.
Tuto akci jsme se rozhodli ukončit aukcí. Každá třída vyrobila 1 tašku, kterou nabídla do dražby. Získané penízky dostaly děti do třídního fondu. 

 

Autor: M. Muroňová,N.Koperová

ŠETRNÝ SPOTŘEBITEL
Škola: ZŠ a MŠ Raškovice
Téma: Šetrný spotřebitel

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se