Vodní mlýnek v akci

V předmětech Rýsování, Svět práce a Fyzice žáci navrhli a sestavili funkční vodní mlýnek, který následně vyzkoušeli na řece Moravici.

Vodní mlýnek v akci

V roce 2019 měli žáci školy v rámci projektu ERASMUS + za úkol výrobu drobného modelu mlýnku, se kterým měli dokázat výrobu elektrické energie. V předmětu Rýsování žáci vytvořili technický nákres mlýnku. Ve Světě práce žáci devátého ročníku drobný model sestavili a ve Fyzice k vodnímu mlýnku připojili malý generátor s multimetrem. Vodní mlýnek následně vyzkoušeli na řece Moravici, kdy dokázali přeměnu mechanické energie vody v elektrickou energii.

5. krok: ENVIRONMENTÁLNÍ VÝCHOVA VE VÝUCE
Škola: Masarykova ZŠ a MŠ Melč, okres Opava, příspěvková organizace