Vermikompostování na ZŠ a MŠ Drmoul, aneb Žížaly mezi námi

Moc jsem se na žížaly těšily, ale není to jednoduché se o ně starat. Naopak to vyžaduje hodně práce a starostí.

Vermikompostování na ZŠ a MŠ Drmoul, aneb Žížaly mezi námi

Ze začátku jsem měli problémy s objednáním žížal. a čekali jsem víc nez měsíc na jejich dodání. Nejdříve jsme žížalám dali zbytky ovoce, zeleniny a natrhaný karton o vajíček. Po týdnu jsme zjistili, že to uvnitř plesniví. Některé žýžaly vylezly ven a uschly. Určitě se jim tam nelíbilo. podle rady kooordinátorek EŠ Cheb, jsme přidali zeminu. trochu bioodpadu a umístili žížaly. V současné době se žížalám daří, ztloustly. O vermikompostér se zatím stará pouze Ekotým. Musíme vylepšit krmení žížal a péči o ně, aby se jim u nás líbilo. Chov žížal, není vůbec jednoduchá záležitost.

Poznámka redakce: pro kalifornské žížaly není vhodné přidávat hlínu! Žížali jsou vyšlechtěny z žížaly hnojní. Jejich přirozené prostředí je tedy v samotném bio materiálu, v půdě nežijí, ani se nezavrtávají. Místo půdy dejde do kompostéru namočený papír z krabice.

Autor: Ekotým ZŠ Drmoul

ODPADY
Škola: ZŠ a MŠ Drmoul
Téma: Prostředí školy, Odpady
Krok: EVVO ve výuce

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se