Světový den Ekoškol

Žáci Ekoparlamentu si pro ostatní spolužáky připravili dílničky na témata Ekoškoly.

Světový den Ekoškol

Světový den Ekoškol se na naší škole slavil vzdělávací kampaní na témata Ekoškoly. Členové Ekoparlamentu si pro ostatní spolužáky připravili krátké workshopy na různá témata. Hlavně se týkaly odpadů a plýtvání jídlem.

Názvy a krátký popis jednotlivých stanovišť:
1. Závod odpadků - sportovní stanoviště spojené s tříděním odpadků do správné popelnice
2. Cesta igelitové tašky - známá aktivita nabádající k odstranění igelitových tašek
3. Máme rádi jídlo - kvíz a informace o plýtvání jídlem
4. Žížaly zachraňují svět - co patří na kompost a co ne, dá se kompostovat i doma?
5. Hřbitov odpadků
6. Ekostroj budoucnosti - výtvarný počin, kdy žáci vymyslí, nakreslí stroj, který by vyřešil některý z ekoproblémů současnosti

Tímto dnem si celá škola opět připomněla, že jsme součástí programu Ekoškola a také jsme si připomněli, jakými tématy se zabýváme. Výtvarná díla žáci posílají ještě dosud a nápady jsou neuvěřitelné.

autor: Eva Kottová, ZŠ a MŠ Úprkova, Hradec Králové

Škola: ZŠ a MŠ Úprkova
Téma: Jiné - Den Země, Světový den Ekoškol, aj.
Krok: EV ve výuce