Svačinka trochu jinak

Jak připravit akční den na téma zdravá strava? Inspirujte se!

Svačinka trochu jinak

Pro žáky I.st. jsme připravili ve spolupráci s nutriční poradkyní projektový den na téma Zdravá strava. Téma jsme se vybrali proto, protože chceme změnit stravovací návyky dětí a pozměnit nabídku sortimentu školního bufetu.Spolupracujeme i se školní kuchyní, která díky tomu pozměnila nabídku jídel.

Pro žáky I. stupně jsme připravili ve spolupráci s nutriční poradkyní projektový den na téma Zdravá strava. Děti si pod jejím vedením připravily 5 zdravých svačinek, vzájemně si je ochutnávaly a hodnotily. Na závěr si vytvořily reklamní plakát, který propagoval jejich pokrm. Součástí projektu byla vlastní prezentace žáků, ve které bylo zdůvodněno, proč by bylo nutné mít tyto svačiny k dispozici ve školním bufetu. Vyvrcholením akce byla ochutnávka a nabídka pomazánek pri Ekokonferenci dne 26. 5. 2016. Vše pod vedením Mgr. Martiny Hudcové.

Nejvíce dětem chutnala pomazánka z červené řepy.
Postup přípravy: Smíchejte nastrouhanou červenou řepu, prolisovaný česnek, nastrouhané vejce, Phoenix (Jaroměřické máslo) a olej. Opepřete, osolte. Místo másla můžete použít tvaroh. Podávejte s celozrnným chlebem.

5. krok: ENVIRONMENTÁLNÍ VÝCHOVA VE VÝUCE
Škola: ZŠ Karla IV. Nový Bydžov