Stolní hra o Krupce: Víš, kde žiješ?

Žáci a učitelé Ekotýmu naší školy vymysleli pro své spolužáky aktivitu, která by jim připomněla krásy a zajímavosti města, ve kterém žijí - stolní hru o Krupce.

Stolní hra o Krupce: Víš, kde žiješ?

Žáci a učitelé Ekotýmu naší školy vymysleli pro své spolužáky aktivitu, která by jim připomněla krásy a zajímavosti města, ve kterém žijí. Základem byla tvorba stolní hry o Krupce „Víš, kde žiješ?“. Pro tuto hru jsme vytvořili hrací pole, sadu kartiček s otázkami na téma dějiny, přírodní a kulturní bohatství Krupky a sadu kartiček s aktivitami vztahujícími se k pověstem o Krupce, zakoupili hrací figurky a kostky.

Základem hry je hrací pole znázorňující mapu Krupky, hází se kostkou a postupuje figurkou po poli. Pokud se figurka dostane na červené pole, musí hráč odpovědět na zajímavou otázku z kartičky. Pokud uhodne, může postoupit o 3 políčka dopředu, v případě nezdaru se o 2 vrátí zpět. Poličko modře označené je aktivita - hráč musí předvést aktivitu týkající se jedné z mnoha pověstí o Krupce dle příslušné kartičky.

Žáci vytvořili hrací pole, pravidla i obsah kartiček - a díky tomu se dozvěděli o svém městě spoustu zajímavých poznatků. Zabrat dalo žákům i laminování a kompletování her, vytvořili jsme 30 sad po 32 herních kartičkách. O hru projevily zájem i jiné školy, klienti Domu s Pečovatelskou službou v Krupce (žáci si s nimi hru zahráli a věnovali jim ji). Se stolní hrou Ekotým seznámil i starostu města, který si ji s žáky také nadšeně zahrál a navíc seznámil žáky s dalšími zajímavostmi ohledně historie a současnosti Krupky.
 

 

6. krok: INFORMOVÁNÍ A SPOLUPRÁCE
Škola: Biskupské gymnázium, ZŠ a MŠ Bohosudov
Krok: Informování a spolupráce

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se