Snídaně pro Fair trade

Proč je tady Fair trade? Školní akce přinesla ukázku jídel z Fair trade nabídky i informace o oblastech, ze kterých jídlo pochází.

Snídaně pro Fair trade

Proč je tady Fair trade?  

Pěstitelé kávy, kakaa, čaje, banánů nedostávají za svou produkci dostatečně zaplaceno. Kvůli tomu je tady Fair trade.

Fair trade je dobrý obchod. Lidem ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky dává možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek, dostávají spravedlivě zaplaceno, jejich děti mohou chodit do školy a pěstují s ohledem na životní prostředí. Takový má přece obchod být!  
Světový Den Ekoškol jsme oslavili snídaní pro Fair trade. Prostor  před jídelnou se změnil v  jídelní stůl, kde jsme nabídli žákům převážně výrobky z fairtradových a lokálních surovin, které jsme napekli a připravili. A byly to opravdu znamenité dobroty. Žáci Ekotýmu také připravili faitradový čaj  a výborné sušenky. K tomu jsme se z nástěnky Ekotýmu dozvěděli více o tom, co Fair trade je, proč existuje a proč je tak důležitý. Celou „Férovou snídaní“ nás provázely Markéta Kotalová a Joyce Sita, které seznámily přítomné s tím, co v otázkách Fair tradu, zdravého životního stylu a odpovědné spotřeby škola s žáky vykonává. 
 

autor: Mgr. Zuzana Holubová

JÍDLO A SVĚT
Škola: ZŠ Ostrava, Nádražní 117

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se