Setkávání Ekotýmů

Setkávání Ekotýmů je na ZŠ Generála Janouška již tradicí. Ekotým ze Základní školy v Praze 9 se od roku 2013 pravidelně potkává s Ekotýmem ze Základní a Praktické školy, Žitomířská z Českého Brodu.

Setkávání Ekotýmů

Program prvního setkání byl velmi pestrý, žáci pražské školy představili kamarádům z Českého Brodu program Odpady, odpadky, odpadečky, který vytvořili v rámci mezinárodní kampaně Litter Less – Když méně znamená více! Na oplátku děti z Českého Brodu představily aktivity, které dělají ve škole v rámci projektu Ekoškola. Setkání zakončily společným sázením stromů do Aleje žáků školy.

Další schůzka proběhla na Mezinárodní den Ekoškol a tentokrát v Českém Brodě. Členové Ekotýmu z Českého Brodu připravili bohatý program, který probíhal pod záštitou Městských lesů Český Brod na hájovně ve Vrátkově. Na programu byla vycházka lesem s výkladem, vysazení stromků v nové dančí oboře, ukázky techniky při těžbě dřeva. Setkání v lese žáci zakončili opékáním špekáčků a po návratu do Českého Brodu ještě proběhla prohlídka školy a seznámení s tím, co v rámci Ekoškoly v Českém Brodě všechno dělají.

Další setkání proběhla v rámci oslav Světového dne životního prostředí v Českém Brodě, na kterém žáci ze školy Generála Janouška předvedli téměř stovce dětí z českobrodských mateřských škol svůj program Odpady, odpadky, odpadečky.

Další rok jim žáci z Českého Brodu návštěvu oplatili na Den činu. V rámci tohoto dne probíhaly pracovní aktivity směřující ke zlepšení prostředí školy a jejího okolí. Součástí byl i program pro děti z Mateřské školy Obláček a pro žáky prvního stupně na téma „Na odpady máme rady“ a „Chceme tu mít čisto“. Cílem celého programu bylo zábavnou a hravou formou přiblížit dětem problematiku správného nakládání s odpady, především předcházení vzniku odpadu a správného třídění.

1. krok: EKOTÝM
Škola: ZŠ Generála Janouška