Setkání Ekotýmů v Kuníně

Naše Ekoškola spolupracuje i s jinými Ekoškolami, a to se Štramberkem a Lichnovem. Všechny tři Ekotýmy se pravidelně navštěvují, vyměňují si zkušenosti v ekologických aktivitách a také se vzájemně inspirují.

Setkání Ekotýmů v Kuníně

V úterý 27.6.2017 se u nás uskutečnilo první setkání tří Ekoškol - Kunín- Štramberk - Lichnov.
Požádali jsme pana Novosada, který spolupracuje s obcí a místním zámkem, aby se stal tento den naším průvodcem za "krásami" Kunína.
Navštívili jsme zámek v Kuníně, zhlédli sbírku hornin a minerálů, zámeckou zahradu se vzácnými stromy, kunínský hřbitov se starobylou hrobkou a prošli překrásnou oboru. Seznámili jsme se s historií a stavbami naší obce, geologií, unikátní faunou a flórou, vnímali jsme ráz okolní krajiny s výhledy, viděli jsme vyschlé koryto řeky Odry, hraniční kámen, vstup do kunínského podzemí a mnoho dalších překrásných jevů našeho regionu. Kromě členu ekotýmů s námi byly i koordinátorky všech tří Ekoškol. 
Setkání Ekoškol se vydařilo, pro všechny bylo přínosem a hlavně strávili jsme pěkný den v přírodě.

 

Autor: Vavříková Kristýna a Dočkálková Kristýna (členky ekotýmu)

1. krok: EKOTÝM
Škola: ZŠ Kunín
Krok: Ekotým

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se