Setkání Ekotýmů v Kuníně

Naše Ekoškola spolupracuje i s jinými Ekoškolami, a to se Štramberkem a Lichnovem. Všechny tři Ekotýmy se pravidelně navštěvují, vyměňují si zkušenosti v ekologických aktivitách a také se vzájemně inspirují.

Setkání Ekotýmů v Kuníně

V úterý 27.6.2017 se u nás uskutečnilo první setkání tří Ekoškol - Kunín- Štramberk - Lichnov.
Požádali jsme pana Novosada, který spolupracuje s obcí a místním zámkem, aby se stal tento den naším průvodcem za "krásami" Kunína.
Navštívili jsme zámek v Kuníně, zhlédli sbírku hornin a minerálů, zámeckou zahradu se vzácnými stromy, kunínský hřbitov se starobylou hrobkou a prošli překrásnou oboru. Seznámili jsme se s historií a stavbami naší obce, geologií, unikátní faunou a flórou, vnímali jsme ráz okolní krajiny s výhledy, viděli jsme vyschlé koryto řeky Odry, hraniční kámen, vstup do kunínského podzemí a mnoho dalších překrásných jevů našeho regionu. Kromě členu ekotýmů s námi byly i koordinátorky všech tří Ekoškol.
Setkání Ekoškol se vydařilo, pro všechny bylo přínosem a hlavně strávili jsme pěkný den v přírodě.

Autor: Vavříková Kristýna a Dočkálková Kristýna (členky ekotýmu)

Setkání Ekotýmu
Škola: ZŠ Kunín