Setkání Ekotýmu na ZŠ Drmoul

Základní škola a mateřská škola Drmoul měla čest uspořádat dne 20. 10. 2016 setkání zástupců základních a středních škol Karlovarského kraje.

Setkání Ekotýmu na ZŠ Drmoul

Základní škola a mateřská škola Drmoul měla čest uspořádat dne 20. 10. 2016 setkání zástupců základních a středních škol Karlovarského kraje, které se pyšní titulem Ekoškola.

Dorazily k nám Ekotýmy spolu se svými vyučujícími. Ekotým drmoulské školy pod vedením paní učitelky Mgr. Rothové si pro ně připravil bohatý program na celé dopoledne. Na začátku všechny přivítaly paní ředitelka a paní starostka. Poté se účastníci ekosetkání rozdělili na dvě skupiny. Děti šly vyrábět papírový ekoles a dospělí si vyslechli přednášku o perlorodce říční, kterou připravilo občanské sdružení Ametyst. Společnou prohlídku školy a školky absolvovali už všichni společně a pak se vyrazilo na procházku do okolí Drmoulu. Odvážní zdolali i vrchol Panské rozhledny. Při zpáteční cestě si prohlédli místní židovský hřbitov. Po návratu zpět do školy se opékali na návsi buřty. Připraveno bylo i další bohaté občerstvení. Na jeho výrobě se podíleli všichni žáci naší školy, včetně těch nejmladších. Opékání zajistila Obec Drmoul. Celé dopolední setkání Ekotýmů proběhlo v příjemné atmosféře a všem se moc líbilo.

 

Ekotým ZŠ Drmoul

 Miška, Lucka, Nikča, Terka a koordinátorka Renata Rothová a naši noví členové Magda, Eliška, Róza a Kuba

1. krok: EKOTÝM
Škola: ZŠ Drmoul
Krok: Ekotým

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se