Setkání Ekotýmu na ZŠ Drmoul

Základní škola a mateřská škola Drmoul měla čest uspořádat dne 20. 10. 2016 setkání zástupců základních a středních škol Karlovarského kraje.

Setkání Ekotýmu na ZŠ Drmoul

Základní škola a mateřská škola Drmoul měla čest uspořádat dne 20. 10. 2016 setkání zástupců základních a středních škol Karlovarského kraje, které se pyšní titulem Ekoškola.

Dorazily k nám Ekotýmy spolu se svými vyučujícími. Ekotým drmoulské školy pod vedením paní učitelky Mgr. Rothové si pro ně připravil bohatý program na celé dopoledne. Na začátku všechny přivítaly paní ředitelka a paní starostka. Poté se účastníci ekosetkání rozdělili na dvě skupiny. Děti šly vyrábět papírový ekoles a dospělí si vyslechli přednášku o perlorodce říční, kterou připravilo občanské sdružení Ametyst. Společnou prohlídku školy a školky absolvovali už všichni společně a pak se vyrazilo na procházku do okolí Drmoulu. Odvážní zdolali i vrchol Panské rozhledny. Při zpáteční cestě si prohlédli místní židovský hřbitov. Po návratu zpět do školy se opékali na návsi buřty. Připraveno bylo i další bohaté občerstvení. Na jeho výrobě se podíleli všichni žáci naší školy, včetně těch nejmladších. Opékání zajistila Obec Drmoul. Celé dopolední setkání Ekotýmů proběhlo v příjemné atmosféře a všem se moc líbilo.

Ekotým ZŠ Drmoul

Miška, Lucka, Nikča, Terka a koordinátorka Renata Rothová a naši noví členové Magda, Eliška, Róza a Kuba

Setkání Ekotýmu
Škola: ZŠ Drmoul