Setkání Ekoškol

8. listopadu se u příležitosti oslavy Světového dne Ekoškol (7.11.) setkaly na půdě naší školy ekotýmy ze spřátelených Ekoškol našeho regionu.

Setkání Ekoškol

Setkání se účastnily školy: ZŠ a MŠ Liběšice, ZŠ a MŠ Povrly, ZŠ Na Valech Litoměřice, ZŠ a MŠ Krásná Lípa a Biskupské gymnázium, ZŠ a MŠ Bohosudov. Program začal už v dopoledních hodinách, kdy si naši školu  prohlédly ekotýmy z Liběšic a Krásné Lípy. Hosty po škole a jejím areálu provedli žáci z našeho ekotýmu a během prohlídky jim poskytli mnoho informací o fungování programu Ekoškola na naší škole. Po svačinovo-obědové přestávce hostujících ekotýmů, během které byl dán prostor na dotazy ze strany koordinátorů i členů ekotýmů, na vzájemné sdílení, konzultace a diskusi, měly jednotlivé ekotýmy možnost v rámci svých připravených prezentací představit svou školu a hlavně svoji práci v programu Ekoškola. Všechny týmy měly připravenou spoustu informací o svých aktivitách a zdařilých akcích a podělili se o ně s ostatními se prostřednictvím zajímavých a inspirativních fotografií a dokonce videí. Bylo příjemné sledovat, jak jsou na svou práci a své úspěchy pyšní.. Prezentacím Ekoškol se zájmem naslouchali i ředitelka pořádající školy paní Jaroslava Najmanová a také starosta obce Povrly pan Petr Hadraba. Po menším časovém skluzu, který během sdílení zkušeností vznikl, nastoupily ekotýmy škol v povrlské tělocvičně ke sportovně-vědomostnímu klání. K výborným výkonům měly žáky namotivovat vystavené výherní ceny v podobě dortů a dalších sladkých odměn, což se zjevně zdařilo, neboť týmy soutěžily s velkou vervou a i díky hlasitému povzbuzování fanoušků z řad žáků a učitelů povrlské školy vznikla v tělocvičně docela slušná vřava.. Během klání soupeřily týmy v celkem devíti humorně laděných ekologicko-sportovních disciplínách. Nechybělo třídění odpadů, štafetový běh se sešlapáváním PET-lahví, vyskládání obrysu ležícího vylosovaného člena týmu víčky PET-víčky, skládání hada z tužkových baterií jednoručně či zašlapávání soupeřových balónků přivázaných k noze a současné bránění balónku svého... Týmy daly do zápolení vše a jejich výkony byly vyrovnané. Sečtením bodů jsme se dobrali k následující výsledkové listině:

1. místo ZŠ a MŠ Povrly :)
2. místo ZŠ a MŠ Krásná Lípa
3. místo Biskupské gymnázium, ZŠ a MŠ Bohosudov
4. místo ZŠ Na Valech Litoměřice
5. místo ZŠ a MŠ Liběšice

S našimi hosty jsme se rádi setkali a už během setkání jsme uzavřeli dohodu, že toto setkání není určitě poslední. Těšíme se tedy zase někdy na viděnou.

Více foto z akce:https://www.zonerama.com/zspovrly/Album/2374615

Ekotým