Sdílení dobré praxe Ekoškoly v Janovicích

Sdílení dobré praxe Ekoškoly v Janovicích

Přátelské setkání ředitelů a pedagogických pracovníků škol a školských zařízení mikroregionu Beskydy se uskutečnilo v úterý 17. 10. 2017 na Základní škole v Janovicích. Tématem celého setkání byla Ekoškola s cílem přenosu dobré praxe a sdílení zkušeností.

Na tuto akci se ekotým a celá škola chystala několik dní předem. Pro vzácnou návštěvu jsme připravili pozvánku z ručně vyráběného papíru, záložky do knih s logem školy, květinu z listů starých knih a návod, jak pracovat v Ekoškole v sedmi krocích.

Po přivítání panem ředitelem Ivem Tošenovjanem, jenž byl iniciátorem oné akce, proběhla prezentace naší práce, kterou provázela Monika Olšáková, Sára Pastorková z 8. třídy a Eliška Burdková z 9. třídy. Děvčata společně s koordinátorkou spolehlivě a srozumitelně představily kroky vedoucí k realizaci environmentálního programu ve škole. Následně celá skupina absolvovala prohlídku školy, kde se návštěvníci mohli podívat na plakáty a výstupy dětí z našich projektů a kampaní, mohli jsme také představit četnou prezentaci i výzdobu na poli prevence a čtenářské gramotnosti.

Na závěr jsme se pochlubili způsoby prezentování naší školy na veřejnosti. Představili jsme naše webové stránky, ukázky dobré praxe z naší školy na webu www.ekoskola.cz, dále pak projekt Badatelé.cz, v časopisu Kritická gramotnost či v periodiku Mikroregion. V posledním roce nám vyšlo mnoho zajímavých a podnětných článků, takže jsme měli příležitost ukázat, jak lze výsledky našeho snažení publikovat směrem k veřejnosti.

Jsme velmi rádi, že jsme mohli s kolegy z jiných škol sdílet naše radosti, konkrétní zkušenosti, navnadit je na práci v environmentálních programech a potěšit je malými dárečky z recyklovaných materiálů.

Říká se, že nejefektivnější učení je učení příkladem. Věříme, že si návštěvníci odnesli mnoho inspirace do svých škol a budou mluvit o Základní škole v Janovicích jako o škole s příjemnou atmosférou plnou krásných podnětů. Toto setkání sloužilo ke sdílení, vzdělání, výměně zkušeností a také k propagaci školy.

Děkujeme Městskému úřadu ve Frýdlantu nad Ostravicí, zejména paní Dagmar Košťalové
a Kateřině Podraské, za pomoc s organizací této smysluplné akce, která byla realizována za podpory v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Frýdlant nad Ostravicí, reg. č. projektu CZ.02.3.68/0.0/0.0/15_005/0000392.

Mgr. Monika Olšáková

6. krok: INFORMOVÁNÍ A SPOLUPRÁCE Zobrazit web