Sdílení dobré praxe Ekoškoly v Janovicích

Přátelské setkání ředitelů a pedagogických pracovníků škol a školských zařízení mikroregionu Beskydy se uskutečnilo v úterý 17. 10. 2017 na Základní škole v Janovicích.

Sdílení dobré praxe Ekoškoly v Janovicích

Přátelské setkání ředitelů a pedagogických pracovníků škol a školských zařízení mikroregionu Beskydy se uskutečnilo v úterý 17. 10. 2017 na Základní škole v Janovicích. Tématem celého setkání byla Ekoškola s cílem přenosu dobré praxe a sdílení zkušeností.

Na tuto akci se ekotým a celá škola chystala několik dní předem. Pro vzácnou návštěvu jsme připravili pozvánku z ručně vyráběného papíru, záložky do knih s logem školy, květinu z listů starých knih a návod, jak pracovat v Ekoškole v sedmi krocích.

Po přivítání panem ředitelem Ivem Tošenovjanem, jenž byl iniciátorem oné akce, proběhla prezentace naší práce, kterou provázela Monika Olšáková, Sára Pastorková z 8. třídy a Eliška Burdková z 9. třídy. Děvčata společně s koordinátorkou spolehlivě a srozumitelně představily kroky vedoucí k realizaci environmentálního programu ve škole. Následně celá skupina absolvovala prohlídku školy, kde se návštěvníci mohli podívat na plakáty a výstupy dětí z našich projektů a kampaní, mohli jsme také představit četnou prezentaci i výzdobu na poli prevence a čtenářské gramotnosti.

Na závěr jsme se pochlubili způsoby prezentování naší školy na veřejnosti. Představili jsme naše webové stránky, ukázky dobré praxe z naší školy na webu www.ekoskola.cz, dále pak projekt Badatelé.cz, v časopisu Kritická gramotnost či v periodiku Mikroregion. V posledním roce nám vyšlo mnoho zajímavých a podnětných článků, takže jsme měli příležitost ukázat, jak lze výsledky našeho snažení publikovat směrem k veřejnosti.

Jsme velmi rádi, že jsme mohli s kolegy z jiných škol sdílet naše radosti, konkrétní zkušenosti, navnadit je na práci v environmentálních programech a potěšit je malými dárečky z recyklovaných materiálů.

Říká se, že nejefektivnější učení je učení příkladem. Věříme, že si návštěvníci odnesli mnoho inspirace do svých škol a budou mluvit o Základní škole v Janovicích jako o škole s příjemnou atmosférou plnou krásných podnětů. Toto setkání sloužilo ke sdílení, vzdělání, výměně zkušeností a také k propagaci školy.

Děkujeme Městskému úřadu ve Frýdlantu nad Ostravicí, zejména paní Dagmar Košťalové
a Kateřině Podraské, za pomoc s organizací této smysluplné akce, která byla realizována za podpory v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Frýdlant nad Ostravicí, reg. č. projektu CZ.02.3.68/0.0/0.0/15_005/0000392.

 

Mgr. Monika Olšáková

6. krok: INFORMOVÁNÍ A SPOLUPRÁCE Zobrazit web
Škola: ZŠ Janovice
Krok: Informování a spolupráce

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se