REUSE trh

Ekotým spolupracoval na vytvoření REUSE trhu! Cílem bylo dát nový život starým věcem, aby se nemusely zbytečně vyhodit a skončit tak na skládce. Neprodané předměty se darovaly charitě.

REUSE trh

Byla to fantastická příležitost pro všechny v naší škole vyčistit si skříně, sklepy, garáže a dát už nežádoucím
předmětům nový život. Co se týče programu Ekoškola, bylo to také dobrým způsobem, jak ukázat dětem, jak se dají
staré věci znovu použít, místo toho, aby se rovnou odhodily.

Děti pomohly s prodejem a měly tak příležitost prodávat své staré věci samy. Jedinou podmínkou bylo, že děti musí být pod dohledem dospělého. Všechny rodiny tak měly příležitost si koupit nějaké předměty pro své domovy a pomohly zachránit planetu před dalšími zbytečnými odpady. Všechny neprodané předměty se nakonec darovaly dobročinnosti - církevní charitě v Modřanech.

autor: Jana Mihálová

6. krok: INFORMOVÁNÍ A SPOLUPRÁCE