Recyklohraní

Program pro žáky 1. stupně, děti z okolních mateřských škol a veřejnost. Cílem bylo rozšířit znalosti dětí o recyklaci a nutnosti třídit odpad, součástí byly i pracovní dílničky.

Recyklohraní

Program Recyklohraní proběhl ve školním arboretu, byl určen pro žáky prvního stupně, předškolní děti z okolních mateřských škol. Program a úkoly pro děti připravili členové Ekotýmu společně se žáky druhého stupně za pomoci svých učitelů. Žáci druhého stupně připravili nejrůznější úkoly, hry a soutěže spojené s recyklací. Součástí byla i dílnička, kde si děti mohly vyzkoušet výrobu recyklovaných kytiček z PET lahví a výrobu zvířátek z PET víček. Celým programem děti provázeli žáci druhého stupně. Po splnění všech úkolů na návštěvníky čekaly odměny, které poskytl městský úřad, společnost EKOKOM nebo je vyrobili žáci naší školy.

autor: Alena Šimková, Jana Mrkosová

ODPADY