Recyklohraní

Program pro žáky 1. stupně, děti z okolních mateřských škol a veřejnost. Cílem bylo rozšířit znalosti dětí o recyklaci a nutnosti třídit odpad, součástí byly i pracovní dílničky.

Recyklohraní

Program Recyklohraní proběhl ve školním arboretu, byl určen pro žáky prvního stupně, předškolní děti z okolních mateřských škol. Program a úkoly pro děti připravili členové Ekotýmu společně se žáky druhého stupně za pomoci svých učitelů. Žáci druhého stupně připravili nejrůznější úkoly, hry a soutěže spojené s recyklací. Součástí byla i dílnička, kde si děti mohly vyzkoušet výrobu recyklovaných kytiček z PET lahví a výrobu zvířátek z PET víček. Celým programem děti provázeli žáci druhého stupně. Po splnění všech úkolů na návštěvníky čekaly odměny, které poskytl městský úřad, společnost EKOKOM nebo je vyrobili žáci naší školy.

autor: Alena Šimková, Jana Mrkosová

ODPADY
Škola: ZŠ Žďár nad Sázavou
Téma: Odpady
Krok: Informování a spolupráce

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se