Projekt na proměnu autobusové zastávky

Ekotým školy vytvořil vlastní miniprojekt na proměnu nevzhledné autobusové zastávky pod školou a to po předchozím zmapování nevzhledných míst v celé obci.

Projekt na proměnu autobusové zastávky

Už od podzimu loňského roku plánovali žáci naší školy v rámci projektu Mládež pro udržitelný život podpořeného z programu Erasmus+  proměnu vytipované autobusové zastávky pod svojí školou jako nepěkného veřejného místa v obci.

Proměna jejího vzhledu se pro ně stala velkou výzvou pro tento školní rok. Výtvarné návrhy na nový design zastávky vznikaly loni ještě v době, kdy žáci neměli v rukou povolení od obce do zastávky zasahovat. Obavy, že obec proměnu zastávky nepovolí, byly naštěstí zbytečné a razítko stvrzující souhlas k akci žáky nabudilo k další a intenzivnější přípravě.

Zdánlivě nekončící zima realizační tým žáků s ohledem na potřebné příznivé klima, zejména co se nátěrů týče, lekala. Ale teplo nakonec  přišlo včas a v pátek 20. dubna u příležitosti oslavy školy Dne Země nastal den „D“. Parta nadšenců vyrazila v plné zbroji směr autobusová zastávka nezbytnými potřebami za doprovodu pana školníka a své „manažerky projektu“ paní učitelky Vaněčkové. Nevzhledná zastávka se zbytky žlutého nátěru se díky zásahu  akčního týmu brzy v podobě odstranění starého nátěru, natření základovkou a prvních nátěrů směřujících do finální podoby podle vybraného výtvarného návrhu žákyně 7. třídy.

Žáky čeká ještě spoustu práce, aby zastávku přetvořili k obrazu svému a zároveň sehnali i její funkční  vybavení tak, aby se finančně vešli do rozpočtu projektu. Že vše díky svému velkému nasazení a zainteresování zvládnou, je jasné již nyní. Těší se už na veřejné křtiny nové autobusové zastávky s účastí vedení školy, zastupitelů obce i médií.

autor: Mgr. Hana Vaněčková

PROSTŘEDÍ ŠKOLY
Škola: ZŠ a MŠ Povrly

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se