Projekt HLINÍK

Třída VI.A si připravila prezentaci o hliníku pro své spolužáky i pro občany Bruntálu.

Projekt HLINÍK

Osvěta o hliníku nám prijde duležitá, protože se s tímto nebezpečným odpadem setkáváme každý den.
Trída VI.A věnovala příprave 14 dní. Pracovaly na tom společně s minulou koordinátorkou Ekoškoly E. Vroblovou.
Žáci si vyrobili třička, čepice, skládali básně!, vyráběli Hliníkožrouta a letáčky pro širokou veřejnost.

S odstupem času jsme mile překvapeni, že se zlepšil obsah našeho Hliníkožrouta, ve kterém opravdu převažuje hliník. Velice pozitivně hodnotily děti zkušenost při prezentaci na bruntálském náměstí. Byly překvapeny, jak málo dospělých občanů našeho města ví o možnostech třídění hliníků a že neznají různé podoby tohoto materiálů.

Děti vše nachystaly od začátku do konce akce samy, oceňujeme tedy jejich maximální zapojení.

Připojujeme na ukázku i báseň Hliník a Hliníkožrout.

Co to vidím? Co to je?

Co se to tu rýsuje?

Žáci něco vyrábí,

je to z hliníku, to já vím!

Hliníkožrout, to je věc,

na špatné látky z hliníku spadla klec.

Recyklováním je zneškodníme,

čistotou Zemi pokropíme.