Přírodní zahrada

V areálu školního pozemku byl realizován projekt Přírodní zahrady. A vešlo se do ní opravdu hodně!

Přírodní zahrada

Nevyužitý areál školního pozemku jsme přeměnili na přírodní zahradu, která je využívána ve výuce a slouží žákům k odpočinku. Na realizaci se podílel Ekotým, ale i další žáci školy včetně pedagogů. Realizace byla podpořena z dotačního programu Moravskoslezského kraje na podporu EVVO. Přírodní zahrada umožňuje žákům sledování proměn přírody v jednotlivých ročních obdobích, je využívána také k badatelským činnostem a k budování pozitivního vztahu žáků k přírodě.

Byla provedena výsadba stromů a keřů domácího původu, byla založena bylinková zahrádka, vysázeny rostliny přitahující motýly, vřesoviště, zhotoven hmyzí hotel, čmelákovník, ptačí budka a instalovány lavičky a krmítko pro ptáky.

autor: Martin Fluksa

PROSTŘEDÍ ŠKOLY