Příklady Plánu činností

Nechte se inspirovat plány činností ze škol a školek. Podívejte se, jak plány dělat jinak, zábavněji a přitažlivěji pro všechny! Podívejte se do naší galerie Plánů a Analýz.

Příklady Plánu činností

Sepsali jsem vám pár bodů jak na Plán činností a Analýzu.

Plán činností by měl vždy vycházet z vaší Analýzy školy. Děti si na základě Analýzy zhodnotí, co jsou pro ně slabé a silné stránky. K tomu nám poslouží například pracovní listy k Analýze, kde mimo jiné najdeme i dobré rady, jak se dají jednotlivé otázky vyřešit. Nezapoměňte, že povinné jsou pouze barevně zvýrazněné otázky, ostatní jsou otázky doplňující. Na základě vašeho vyhodnocení jednotlivých otázek z Analýzy, tedy zhotovení silných a slabých stránek, si pak děti vyberou jednoduše to, co jim na škole vadí a co by chtěly změnit. Nebojte se vzít si klidně jen jednu věc a tu v Plánu dobře rozepsat a rozvrhnout v čase. I třeba jen jeden dobře naplánovaný cíl vám k auditu stačí a děti vše jistě lépe pochopí! Méně je někdy více!  

Jde nám totiž o proces a cestu, ne o to kolik akcí kdo udělá.

Nezapomeňte, že v Plánu činností musí být jasné, jaký je váš cíl. Pak už nezbývá než jen vymyslet jednotlivé úkoly, které nás povedou ke splnění cíle. Pozor, u každého úkolu musí být jasné, kdo a kdy úkol plní, nebo má na starosti. Dobré je také vědět, jak je úkol finančně náročný a zda byl splněn. Co má mít dokolaný Plán se dozvíte například v samotných kritériích, které si můžete kdykoli cvičně vyplnit a poznat, jak jste na tom.

No a to nejdůležitější na konec! Tohle všecho za vaší podpory dělají děti! Pomozte dětem být strůjcem změny u vás na škole. Nezapomeňte ale, že cesta je důležitější než cíl! Nezáleží na tom kolik toho uděláte, ale to jak k tomu dojdete!

Nejste na to sami! Nebojte se si říct a my k vám na školu přijedeme s Analýzou a Plánem pomoci i k vám do Ekotýmu, nebo na konzultaci. Stačí nám dát vědět vyplněním jednoduchého formuláře.

A jak to vypadá v praxi? Nechte se inspirovat v naší galerii.

3. krok: PLÁN ČINNOSTÍ

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se