Příklady Plánu činností

Nechte se inspirovat plány činností ze škol a školek. Podívejte se, jak plány dělat jinak, zábavněji a přitažlivěji pro všechny! Podívejte se do naší galerie Plánů a Analýz.

Příklady Plánu činností

Sepsali jsem vám pár bodů jak na Plán činností a Analýzu.

Plán činností by měl vždy vycházet z vaší Analýzy školy. Děti si na základě Analýzy zhodnotí, co jsou pro ně slabé a silné stránky. K tomu nám poslouží například pracovní listy k Analýze, kde mimo jiné najdeme i dobré rady, jak se dají jednotlivé otázky vyřešit. Nezapoměňte, že povinné jsou pouze barevně zvýrazněné otázky, ostatní jsou otázky doplňující. Na základě vašeho vyhodnocení jednotlivých otázek z Analýzy, tedy zhotovení silných a slabých stránek, si pak děti vyberou jednoduše to, co jim na škole vadí a co by chtěly změnit. Nebojte se vzít si klidně jen jednu věc a tu v Plánu dobře rozepsat a rozvrhnout v čase. I třeba jen jeden dobře naplánovaný cíl vám k auditu stačí a děti vše jistě lépe pochopí! Méně je někdy více!

Jde nám totiž o proces a cestu, ne o to kolik akcí kdo udělá.

Nezapomeňte, že v Plánu činností musí být jasné, jaký je váš cíl. Pak už nezbývá než jen vymyslet jednotlivé úkoly, které nás povedou ke splnění cíle. Pozor, u každého úkolu musí být jasné, kdo a kdy úkol plní, nebo má na starosti. Dobré je také vědět, jak je úkol finančně náročný a zda byl splněn. Co má mít dokolaný Plán se dozvíte například v samotných kritériích, které si můžete kdykoli cvičně vyplnit a poznat, jak jste na tom.

No a to nejdůležitější na konec! Tohle všecho za vaší podpory dělají děti! Pomozte dětem být strůjcem změny u vás na škole. Nezapomeňte ale, že cesta je důležitější než cíl! Nezáleží na tom kolik toho uděláte, ale to jak k tomu dojdete!

Nejste na to sami! Nebojte se si říct a my k vám na školu přijedeme s Analýzou a Plánem pomoci i k vám do Ekotýmu, nebo na konzultaci. Stačí nám dát vědět vyplněním jednoduchého formuláře.

A jak to vypadá v praxi? Nechte se inspirovat v naší galerii.

3. krok: PLÁN ČINNOSTÍ