Poznali nové kamarády.

Setkání Ekotýmu ze ZŠ Švermova, Liberec a ZŠ Lázně Libverda. Poznali jsme nového prostředí a zároveň potkali nové kamarády.

Poznali nové kamarády.

Ekotým ZŠ Švermova z Liberce vyrazil za Ekotýmem ZŠ Lázně Libverda. Pěkně zvesela a s dobrou náladou, vláčkem i kousek pěšky. 22 žáků ze Švermovky dorazilo do ZŠ Lázně Libverda, kde na ně již čekala téměř celá škola. V této malotřídní škole je totiž členem Ekotýmu každý. Pěkně se jim to plánuje a pracuje, každý přiloží ruku k dílu. To nám také hned předvedli, provedli nás celou školou, předvedli krátkou prezentaci akcí, které ve škole dělají. A že se mají čím pochlubit! Žáci hostujícího Ekotýmu ze ZŠ Švermova tak načerpali spoustu nápadů a podnětů, co by šlo udělat i u nich na škole. 


Po úvodní seznamovačce čekala žáky společná práce, a to při přípravě zdravé svačiny. Děti byly rozděleny do tří týmů a společně připravovaly pokrmy - česnekovou pomazánku, zeleninovou pomazánku a ovocný salát. 

Po zdravé svačině následovala zábava. Děti se rozběhly na hřiště a nebylo poznat, kdo ke komu patří. A tak to má být. Ekotýmy ze dvou škol se proměnily v jednu velkou partu. 

Na závěr pozvali žáci své hostitele k nim, do Liberce, aby zase na oplátku ukázali oni, co umějí. Hostitelé účast přislíbili, všichni se těší na další setkání.

Pokud máte ve svém okolí nějakou Ekoškolu, velmi doporučujeme podobné setkání uskutečnit. Proč? Přináší to žákům nové poznání a jiný pohled na věc, také nové nápady a inspiraci do další práce. Tak jako se to stalo i našim Ekotýmům.

Autor: Mirka Nováková, krajský koordinátor

1. krok: EKOTÝM
Škola: ZŠ Lázně Libverda a ZŠ Švermova
Krok: Ekotým

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se