Posezení na zahradě

Ekotým Mravenci ze Základní školy a mateřské školy Telecí navrhl vyrobit vlastními silami posezení ve stínu pod keři. Chtěli použít recyklované materiály a co nejméně zatížit okolní prostředí.

Posezení na zahradě

Ekotým Mravenci ze Základní školy a mateřské školy Telecí navrhl vyrobit vlastními silami posezení ve stínu pod keři. Chtěli jsme použít recyklované materiály a co nejméně zatížit okolní prostředí.
O velké přestávce děti rády chodí ven před budovu, tam ale dopoledne proce svítí slunce a není to vždy příjemné. Tak jsme navrhli využít stínu škumpy a vyrobit si z palet lavičky. Stůl jsme vyrobili ze staré cívky na kabely a ozdobili keramickými kachli. Protože je to trochu tvrdé posezení, napadlo nás ušít si podsedáky a polštáře. Molitan a látku jsme si opatřili v secondhandu a děvčata se v pracovním vyučování pustila do šití. Kluci zase vyrobili z palet lavičky a stolky.
Zákoutí často používáme. Odpočinek ve stínu na vlastnoručně vyrobeném nábytku je příjemné a milé.

 

ŠETRNÝ SPOTŘEBITEL
Škola: Základní škola a mateřská škola Telecí
Téma: Šetrný spotřebitel
Krok: Plán činností

Přidejte se.

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se