Pomáháme a zachraňujeme - šimpanzy v ZOO Ostrava

Již mnoho let je naše škola adoptivními rodiči šimpanzů v ZOO Ostrava.

Pomáháme a zachraňujeme - šimpanzy v ZOO Ostrava

Ekotýmáci uspořádali již tradiční sbírku na záchranu šimpanzů hornoguinejských v ZOO Ostrava. Samotné finanční sbírce ovšem předcházela delší příprava. Členové školního ekotýmu se několikrát sešli, aby vyrobili v naší keramické dílně opičky nebo čtyřlístky pro štěstí. Ty pak vybarvili a označili lístečkem s poděkováním. Výrobky ekotýmáci nabízeli na jarmarku nebo po škole. Příspěvek byl dobrovolný. Někdy přispěli žáci, jindy zaměstnanci školy, rodiče, návštěvníci školy nebo i celé třídní kolektivy. Náš příspěvek nebyl určen pro jednoho konkrétního šimpanze, ale pro všechny, kteří obývají pavilon Evoluce. V tomto pavilonu jsme také uvedeni jako adoptivní škola.  Naposled se nám podařilo vybrat neskutečných 6 620 Kč!

A proč to všechno děláme? Vybrané finance pomohou zlepšit šimpanzům jejich bydlení, stravu a celkové životní podmínky. Není nám lhostejný osud živočišných druhů, z nichž mnohé jsou díky bezohlednosti člověka buďto ohroženy, nebo v přírodě již téměř vyhubeny. 

autor: Ekotým ZŠ Dobrá

6. krok: INFORMOVÁNÍ A SPOLUPRÁCE
Škola: ZŠ Dobrá
Krok: Informování a spolupráce

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se