Pojďte s námi do zahrady

Naučná stezka po školní zahradě pro MŠ, družinu a školní klub. Ekotým vytvořil na zahradě tvořivé a informativní zastávky o živočiších vyskytujících se na zahradě. Nechyběly hry a ochutnávka limonád.

Pojďte s námi do zahrady

Uspořádali jsme zahradní slavnost pro MŠ, družinu a školní klub, abychom upozornili, že máme krásnou a velkou školní zahradu, která je zároveň přírodní učebnou.

Nejprve proběhl braistorming. S nápadem jsme oslovili žákovskou samosprávu a paní zástupkyni, zda by nám pomohli s realizací. Dohodli jsme si termín a probrali jsme nedostatky a možné překážky. S vyučujícím pracovních činností a panem školníkem jsme si domluvili potřebné zahradní úpravy, které proběhly v rámci vyučování. Nejvíce práce nám dal samotný program. Vymyslet stanoviště, časový harmonogram, kdo za co bude odpovídat, vytvořit pomůcky, zajistit dohled nad menšími dětmi, jak dělit děti do skupin a podobně. V tomto nám byly nápocny naše maminky a ostatní pedagogové, kteří nám byli ochotni pomoci. S vlastnoručně vytvořeným plakátem jsme osobně pozvali paní učitelky a děti.

Náš nápad se nám povedl a celá akce měla velký ohlas. Dokázali jsme nejen ukázat naši zahradu, pobavit lidi kolem nás, ale věříme, že si všichni odnesli i nějaké nové zajímavé informace. Letos plánujeme akci zopakovat a to nejen pro děti, pozveme tentokrát i místní seniory.

autor: Martina Kučerová

PROSTŘEDÍ ŠKOLY
Škola: ZŠ T.G. Masaryka Šardice
Téma: Prostředí školy
Krok: EV ve výuce

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se