Plní Energie

Den Ekoškol 2017 na ZŠ a MŠ Hrabová, Zábřeh

Plní Energie

Naše Ekoškola si oslavu mezinárodního Dne Ekoškol rozložila na několik etap a v nově zvoleném Ekotýmu jsme se domluvili, že to bude Energie, které se chceme více věnovat.

V říjnu začal náš pravidelný projekt otužování, který děláme už pátým rokem, a trvá od začátku října do konce března. Při něm si dokazujeme, jaký vliv má na naše tělo otužování a sportování. Zajímavá statistika ukázala i snížení nemocnosti na naší škole. Posuďte sami, jestli je zapotřebí přetápět třídy, když uvnitř sedí tolik otužilců?

V úterý 7. 11. jsme se věnovali tématu Energie. Na dvou sportovcích jsme si dokazovali, proč můžou běhat, kde se bere energie v lidském těle. Pak jsme ve skupinkách hledali časový sled událostí ve vývoji energie a snažili se vytvořit časovou osu. Týden Ekoškol jsme pak zakončili ve čtvrtek badatelsky orientovanou vycházkou, při které jsme vydali spoustu energie při sběru odpadků v okolí školy, hřiště a blízkého lesa.

Nejdříve jsme si jako správní badatelé položili otázky – jedna se týkala odpadu a druhá přírody. Pak jsme si stanovili hypotézy a potom už Hurá do terénu!  Tam se nám podařilo opravdu hodně – slyšet ptačí hlasy, vidět kosa, najít pozůstatky po zvířeti, zlikvidovat provázkovou past a k tomu všemu nasbírat přes dva kilogramy odpadků. Někomu se jeho hypotéza potvrdila, jiným ne. Na závěr jsme všechny odpadky zvážili a roztřídili. Radost z dobře odvedené práce byla veliká.

Foto viz galerie níže.

Den Ekoškol