Plní Energie

Den Ekoškol 2017 na ZŠ a MŠ Hrabová, Zábřeh

Plní Energie

Naše Ekoškola si oslavu mezinárodního Dne Ekoškol rozložila na několik etap a v nově zvoleném Ekotýmu jsme se domluvili, že to bude Energie, které se chceme více věnovat.

V říjnu začal náš pravidelný projekt otužování, který děláme už pátým rokem, a trvá od začátku října do konce března. Při něm si dokazujeme, jaký vliv má na naše tělo otužování a sportování. Zajímavá statistika ukázala i snížení nemocnosti na naší škole. Posuďte sami, jestli je zapotřebí přetápět třídy, když uvnitř sedí tolik otužilců?

V úterý 7. 11. jsme se věnovali tématu Energie. Na dvou sportovcích jsme si dokazovali, proč můžou běhat, kde se bere energie v lidském těle. Pak jsme ve skupinkách hledali časový sled událostí ve vývoji energie a snažili se vytvořit časovou osu. Týden Ekoškol jsme pak zakončili ve čtvrtek badatelsky orientovanou vycházkou, při které jsme vydali spoustu energie při sběru odpadků v okolí školy, hřiště a blízkého lesa.

Nejdříve jsme si jako správní badatelé položili otázky – jedna se týkala odpadu a druhá přírody. Pak jsme si stanovili hypotézy a potom už Hurá do terénu!  Tam se nám podařilo opravdu hodně – slyšet ptačí hlasy, vidět kosa, najít pozůstatky po zvířeti, zlikvidovat provázkovou past a k tomu všemu nasbírat přes dva kilogramy odpadků. Někomu se jeho hypotéza potvrdila, jiným ne. Na závěr jsme všechny odpadky zvážili a roztřídili. Radost z dobře odvedené práce byla veliká.

Foto viz galerie níže.

Den Ekoškol
Škola: ZŠ a MŠ Hrabová, Zábřeh
Krok: Informování a spolupráce

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se