Plasty x příroda

V anglickém jazyce žáci rozšiřovali slovní zásobu a prohlubovali znalosti v tématech - recyklace, třídění odpadů a globální problémy,studiem videa a článků v časopise.

Plasty x příroda

V anglickém jazyce jsme aplikovali znalosti z přírodopisu, chemie a zeměpisu, neboť o recyklaci a globálních problémech slyšíme téměř každý den.

Výtvarně jsme zpracovali video Planeta Země a použili anglická slovíčka v praxi. Na základě článku v časopise Gate žáci 9. třídy zpracovávali vlastní témata týkající se globálních problémů. Připojili také vlastní fotografie, které nafotili ve svém blízkém okolí, např. jak znečišťuje krajinu skládka v Lipníku nad Bečvou. K fotografiím přidali anglická slovíčka. Náš Ekotým přišel s myšlenkou zabývat se v tomto školním roce tématem PLASTY X PŘÍRODA . V rámci prezentace na toto téma, zapojili i žáky ostatních tříd. Motivovali nás zahrnout toto téma i do výuky, my jsme si vybrali anglický jazyk. Dosáhli jsme toho, že si žáci začali tohoto problému více všímat a  přemýšlet nad řešením, které by mohlo vést k nápravě.

Nebojte se spolupracovat i s ostatními pedagogy a žáky, kteří nejsou členy Ekotýmu. Také mají skvělé nápady. Svou slovní zásobu chtějí i dále využít a rozhodli se, že natočí video jako reklamu na jarní akci "Ukliďme Česko", které se každoročně účastníme, a to vše v angličtině.

ODPADY
Škola: ZŠ a MŠ Osek nad Bečvou