Plant for the Planet

Ekotým Wichterlova gymnázia se aktivně podílel na organizaci vzdělávacích akcí pro děti pod záštitou mezinárodní organizace Plant-for-the-Planet.

Plant for the Planet

Již třetím rokem fungující česká pobočka Plant-for-the-Planet, organizace, kterou před 11 lety založil chlapec v Německu a od té doby se rozšířila po celém světě, zorganizovala další 2 akademie pro děti ze základních škol a ročníků nižších stupňů víceletých gymnázií.

Hlavní organizátoři akce byli členové ekotýmu Wichterlova gymnázia a jejich mladší spolužáci se této události opět zúčastnili. 29. a 30. listopadu tak vyrazily děti ze čtyř ostravských škol do prostor planetária v Krásném Poli a i přes nepříznivé počasí všichni účastníci dorazili v pořádku.

Úvodní prezentace na téma klimatických změn a jejich příčin sklidila velký úspěch. Řeč byla mimo jiné i o tom, jak můžou mladí lidé v tomto ohledu pomoci a zlepšit své okolí. Po prezentaci se rozdělily děti do skupin, z nichž každou vedl člen Ekotýmu. Ve skupinách si nejdřív zahrály vzdělávací stolní hru, která jim ještě více ukázala, jak spolu ve světě souvisí krize klimatické, ekonomické a sociální.

Poté proběhl rétorický rychlokurz, během nějž si všichni vyzkoušeli, jaké to je být například v kůži světových řečníků v OSN. Vedli si skvěle a ti nejlepší z nich si poté vyzkoušeli odprezentovat úseky z úvodní prezentace před všemi svými spolužáky. Další šíření myšlenek a principů ekologického a udržitelného způsobu života je tak jistě zabezpečeno!

Jednou to totiž můžou být i oni, kteří se stanou stálými ambasadory PftP v Česku a budou reprezentovat své školy na našich akademiích. Vrcholem akce bylo sázení stromů v přilehlém lese. Zasazeno bylo 100 sazenic habru, lípy a javoru.

KLIMATICKÉ ZMĚNY
Škola: Wichterlovo gymnázium