Plant for the Planet

Ekotým Wichterlova gymnázia se aktivně podílel na organizaci vzdělávacích akcí pro děti pod záštitou mezinárodní organizace Plant-for-the-Planet.

Plant for the Planet

Již třetím rokem fungující česká pobočka Plant-for-the-Planet, organizace, kterou před 11 lety založil chlapec v Německu a od té doby se rozšířila po celém světě, zorganizovala další 2 akademie pro děti ze základních škol a ročníků nižších stupňů víceletých gymnázií.

Hlavní organizátoři akce byli členové ekotýmu Wichterlova gymnázia a jejich mladší spolužáci se této události opět zúčastnili. 29. a 30. listopadu tak vyrazily děti ze čtyř ostravských škol do prostor planetária v Krásném Poli a i přes nepříznivé počasí všichni účastníci dorazili v pořádku.

Úvodní prezentace na téma klimatických změn a jejich příčin sklidila velký úspěch. Řeč byla mimo jiné i o tom, jak můžou mladí lidé v tomto ohledu pomoci a zlepšit své okolí. Po prezentaci se rozdělily děti do skupin, z nichž každou vedl člen Ekotýmu. Ve skupinách si nejdřív zahrály vzdělávací stolní hru, která jim ještě více ukázala, jak spolu ve světě souvisí krize klimatické, ekonomické a sociální.

Poté proběhl rétorický rychlokurz, během nějž si všichni vyzkoušeli, jaké to je být například v kůži světových řečníků v OSN. Vedli si skvěle a ti nejlepší z nich si poté vyzkoušeli odprezentovat úseky z úvodní prezentace před všemi svými spolužáky. Další šíření myšlenek a principů ekologického a udržitelného způsobu života je tak jistě zabezpečeno!

Jednou to totiž můžou být i oni, kteří se stanou stálými ambasadory PftP v Česku a budou reprezentovat své školy na našich akademiích. Vrcholem akce bylo sázení stromů v přilehlém lese. Zasazeno bylo 100 sazenic habru, lípy a javoru.

KLIMATICKÉ ZMĚNY
Škola: Wichterlovo gymnázium

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se