Osvětová akce ke svátku Ekoškol

Žáci uspořádali osvětovou akci pro občany obce, která se týkala vytvoření sběrného místa pro použité baterie.

Osvětová akce ke svátku Ekoškol

Akci jsme dělali, protože jsme chtěli udělat něco smysluplného na oslavu Dne Ekoškol. Všichni žáci v hodinách výtvarné a pracovní výchovy kreslili a malovali své nápady na plakát. Pak jsme společně vybírali plakáty na vyvěšení ven a vyvěšení ve škole. Venkovní plakáty jsme opatřili folií, aby vydržely povětrnostní vlivy. Celá škola se pak vypravila na obchůzku obce a vyvěšovali jsme společně naše upoutávky. Děti v družině vyrobily s paní družinářkou nádobu na baterie, kterou jsme umístili venku u hlavního vchodu spolu s plakátem. Nádoba je u vchodu stále a občané nám do ní opravdu nosí staré baterie, které ve škole sbíráme v programu Recyklohraní. Protože se akce osvědčila, budeme v ní i nadále pokračovat.

autor: Hana Svobodová

6. krok: INFORMOVÁNÍ A SPOLUPRÁCE