Odpočinkový koutek

Účastníci výzvy s IKEA spojili síly dohromady a vytvořili ve škole příjemný odpočinkový koutek.

Odpočinkový koutek

Ekotým, rodiče a samozřejmě koordinátora školy spojil ke společné práci jeden velmi příjemný projekt Ekoškoly a společnosti IKEA. Provedli jsme analýzu ve škole a výsledkem bylo zjištění, že nám chybí odpočinkové místo, kde by mohli žáci trávit přestávky a volné hodiny. Žáci navrhli podobu koutku a o jejich návrzích jsme poté hlasovali v rámci Ekotýmu. Následně jsme oslovili rodiče, zda nemají nějaký nepoužívaný nábytek nebo stolní hry a knihy. Od rodičů jsme tedy získali pohovku, knihy a hry. Takto vybaveni jsme se vrhli do práce a zanedlouho byl odpočinkový koutek hotov.

Poprvé byl použit při dni otevřených dveří naší školy. Ekotým slavnostně koutek otevřel, stanovily se a odprezentovaly pravidla pro užívání koutku a také služby žáků, kteří koutek kontrolují, případně uklízejí.  Největší radost jsme měli ze zapojení rodičů. Oni nám velkou měrou pomáhali koutek vytvořit. Nyní je plně využívaný. „To je hustý“ ozývá se z dětských úst směrem od koutku nejčastěji a nás tato pochvala hřeje.

Koutek opravdu splnil naše očekávání. Žáci tu o přestávkách hrají hry, nebo čtou knížky. Ovšem žáci našli další místo, kde by se mohlo odpočinkové místo také vybudovat. Pan ředitel poté, co na vlastní oči spatřil, že koutek funguje bezproblémově a je plně využívaný, zajistil, aby škola zakoupila další pohovky a vybudovat koutek ještě jeden. Děti i zde mohou trávit přestávky a užívat si volný čas.

Výzva s IKEA
Škola: ZŠ Liberec, Kaplického 384