Odpady a my

ZŠ Antonína Sochora Duchcov výherce výzvy s IKEA.

Odpady a my

V rámci projektu bychom rádi zvýšili počet třídících nádob ve třídách a tím přispěli k ještě lepšímu třídění žáků školy.

Průběžně pracujeme ve všech oblastech Ekoškoly a snažíme se stále zlepšovat a posouvat vpřed. V poslední době jsme se zaměřili na zlepšení funkčnosti třídění odpadů ve škole, zavedli jsme třídící nádoby ve všech třídách, pravidelné služby na vynášení třídících nádob na chodbách, a získali také kontejner na PET láhve a TETRA paky přímo na školní zahradu. Rádi bychom systém třídění dále vylepšili a zároveň zvýšili povědomí našich žáků a všech návštěvníků Ekostezky o odpadech a také o době jejich rozpadu, a tím je motivovali k třídění a upozornili na problematiku odhazování odpadků do přírody.  Projekt by měl také navázat na stávající stanoviště Hřbitov odpadů na školní Ekostezce vybudováním nástěnné tabule s přehledem času rozkladu odpadů a zkvalitnit tím dále praktickou práci v něm.

Projekt bude navazovat zejména na třídění odpadů ve škole, ale také na problematiku rozkladu odpadů nejen v přírodě. Ve škole třídíme všechny odpady kromě skla, a rádi bychom dále zlepšili systém třídění doplněním nových třídících nádob. Zároveň žáky chceme seznámit s možnostmi recyklace, a proto jsme na školní zahradě vybudovali Hřbitov odpadů jako součást Ekostezky, která je k dispozici nejen žákům naší školy. Toto stanoviště bychom rádi doplnili nástěnnou tabulí s přehledem doby rozpadu jednotlivých odpadů, protože toto máme zatím jen v zafoliované tištěné podobě, které často podléhá počasí a povětrnostním vlivům a musí se často obnovovat. Není navíc nijak zvlášť atraktivní.     

Projekt bychom rádi zakončili akcí v rámci Dne Země, na který plánujeme velkou úklidovou akci v okolí školy a přilehlé Zámecké zahrady. Nejlepší ,,poklady“ které při těchto akcích nalezneme vždy fotografujeme a vystavujeme na nástěnce Ekoškoly.

 

ODPADY
Škola: ZŠ Antonína Sochora Duchcov
Téma: Odpady

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se