Odpady a my

ZŠ Antonína Sochora Duchcov výherce výzvy s IKEA.

Odpady a my

V rámci projektu bychom rádi zvýšili počet třídících nádob ve třídách a tím přispěli k ještě lepšímu třídění žáků školy.

Průběžně pracujeme ve všech oblastech Ekoškoly a snažíme se stále zlepšovat a posouvat vpřed. V poslední době jsme se zaměřili na zlepšení funkčnosti třídění odpadů ve škole, zavedli jsme třídící nádoby ve všech třídách, pravidelné služby na vynášení třídících nádob na chodbách, a získali také kontejner na PET láhve a TETRA paky přímo na školní zahradu. Rádi bychom systém třídění dále vylepšili a zároveň zvýšili povědomí našich žáků a všech návštěvníků Ekostezky o odpadech a také o době jejich rozpadu, a tím je motivovali k třídění a upozornili na problematiku odhazování odpadků do přírody.  Projekt by měl také navázat na stávající stanoviště Hřbitov odpadů na školní Ekostezce vybudováním nástěnné tabule s přehledem času rozkladu odpadů a zkvalitnit tím dále praktickou práci v něm.

Projekt bude navazovat zejména na třídění odpadů ve škole, ale také na problematiku rozkladu odpadů nejen v přírodě. Ve škole třídíme všechny odpady kromě skla, a rádi bychom dále zlepšili systém třídění doplněním nových třídících nádob. Zároveň žáky chceme seznámit s možnostmi recyklace, a proto jsme na školní zahradě vybudovali Hřbitov odpadů jako součást Ekostezky, která je k dispozici nejen žákům naší školy. Toto stanoviště bychom rádi doplnili nástěnnou tabulí s přehledem doby rozpadu jednotlivých odpadů, protože toto máme zatím jen v zafoliované tištěné podobě, které často podléhá počasí a povětrnostním vlivům a musí se často obnovovat. Není navíc nijak zvlášť atraktivní.

Projekt bychom rádi zakončili akcí v rámci Dne Země, na který plánujeme velkou úklidovou akci v okolí školy a přilehlé Zámecké zahrady. Nejlepší ,,poklady“ které při těchto akcích nalezneme vždy fotografujeme a vystavujeme na nástěnce Ekoškoly.

ODPADY
Škola: ZŠ Antonína Sochora Duchcov