Obluda je pryč

Po dvaceti letech jsme se zbavili automatu na nápoje, který stál na naší školní chodbě, spotřebovával eletřinu a sváděl žáky k nákupu stále nových a nových plastových lahví.

Obluda je pryč

Na naší chodbě v prvním patře stál mnoho let automat na nápoje.

Nám, jako Ekotýmu vadil, ale staré vedení školy nechtělo ani slyšet o nějaké změně. Vše se změnilo s nástupem nového pana ředitele. Při analýze v tématu Šetrný spotřebitel nám vyšlo, že automat podněcuje k nákupu velkého počtu plastových lahví, které poté ihned končí v odpadu. V tématu Energie jsme zjistili, že takový automat má spotřebu elektřiny vyčíslenou až na 7 000 ,- Kč za rok, a na to náš pan ředitel slyšel.

Vyslali jsme zástupce na jednání k panu řediteli o odstranění automatu. Poté převzal iniciativu pan ředitel, který zjistil, že naší škole provozování automatu nic nepřináší a rozhodl se jednat. V červnu 2018 vypověděl společnosti smlouvu a od té doby jsme čekali na odvoz. 10. prosince konečně obluda odjela. Z mnohých žáků čišela upřímná radost, že jsme se automatu, po mnoha letech, zbavili.

autor: Alena Jelínková


Škola: ZŠ a MŠ Plesná
Téma: Šetrný spotřebitel
Krok: Informování a spolupráce

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se