Obluda je pryč

Po dvaceti letech jsme se zbavili automatu na nápoje, který stál na naší školní chodbě, spotřebovával eletřinu a sváděl žáky k nákupu stále nových a nových plastových lahví.

Obluda je pryč

Na naší chodbě v prvním patře stál mnoho let automat na nápoje.

Nám, jako Ekotýmu vadil, ale staré vedení školy nechtělo ani slyšet o nějaké změně. Vše se změnilo s nástupem nového pana ředitele. Při analýze v tématu Šetrný spotřebitel nám vyšlo, že automat podněcuje k nákupu velkého počtu plastových lahví, které poté ihned končí v odpadu. V tématu Energie jsme zjistili, že takový automat má spotřebu elektřiny vyčíslenou až na 7 000 ,- Kč za rok, a na to náš pan ředitel slyšel.

Vyslali jsme zástupce na jednání k panu řediteli o odstranění automatu. Poté převzal iniciativu pan ředitel, který zjistil, že naší škole provozování automatu nic nepřináší a rozhodl se jednat. V červnu 2018 vypověděl společnosti smlouvu a od té doby jsme čekali na odvoz. 10. prosince konečně obluda odjela. Z mnohých žáků čišela upřímná radost, že jsme se automatu, po mnoha letech, zbavili.

autor: Alena Jelínková

Škola: ZŠ a MŠ Plesná