Noví žížalí spolužáci

Článek popisuje sestavení a založení vermikompostéru, také pokroky a péči o něj.

Noví žížalí spolužáci

Do třídy nám přišel moderní vermikompostér s novými žížalími spolužáky. Velice zajímavá novinka pro některé z naší třídy. Velmi krásný, designový kompostér jsme společnými silami sestavili z jednotlivých dílů. Základ žížalího bydlení jsme stvořili z lepenky, ubrousků a nové kamarády do něj vypustili. Žížaly krmíme zbytky od různého bioodpadu a všichni do něj často a rádi přispíváme. Žížaly se staly běžnou součástí naší třídy a už nikoho nenapadne hodit ohryzek z jablka do koše. Píšeme žížalí deník, kde zapisujeme, čím jsme žížaly nakrmili a také, jak se žížalám daří. Žížalky si fotíme a také slyšíme a vidíme, jak jsou činorodé a mají se k světu.

Autor: Matěj Jekl, 5.B

ODPADY