Noční akce Ekotýmu

Noční akce Ekotýmu

Na Základní škole Liberecká v Jablonci nad Nisou se rozhodli zapojit do soutěže "Třídíme nápojové kartony". Aby se Ekotým s tématem seznámil, připravili noční bojovku trochu jinak. V pátek večer prošli děti s učitelkami, panem zástupcem a rodiči stezku Šetrné hospodaření. Stanoviště byla zaměřena na předcházení odpadu v domácnostech a jeho třídění, především na elektroodpad a kompostování. Hledání a plnění úkolů bylo napínavé a trochu záhadné a ukončené bylo hledáním pokladu a pohoštěním s ohňostrojem.

Před stezkou a po návratu probíhaly stmelovací hry, protože se do Ekotýmu zapojili noví žáci, kteří si ještě loni tolik netroufali a neúčastnili se moc často pravidelných schůzek ani spaní ve škole.

Sobotní dopoledne patřilo ještě na rozjezd pár hrám, žáci se dozvěděli, co je tetrapak
a jak se zpracovává. Na závěr společně plánovali a řešili, co a jak je pro soutěž potřeba udělat.

Autor: M. Cillerová

ODPADY