Noční akce Ekotýmu

Na Základní škole Liberecká v Jablonci nad Nisou se rozhodli zapojit do soutěže "Třídíme nápojové kartony". Aby se Ekotým s tématem seznámil, připravili noční bojovku trochu jinak.

Noční akce Ekotýmu

Na Základní škole Liberecká v Jablonci nad Nisou se rozhodli zapojit do soutěže "Třídíme nápojové kartony". Aby se Ekotým s tématem seznámil, připravili noční bojovku trochu jinak. V pátek večer prošli děti s učitelkami, panem zástupcem a rodiči stezku Šetrné hospodaření. Stanoviště byla zaměřena na předcházení odpadu v domácnostech a jeho třídění, především na elektroodpad a kompostování. Hledání a plnění úkolů bylo napínavé a trochu záhadné a ukončené bylo hledáním pokladu a pohoštěním s ohňostrojem.

Před stezkou a po návratu probíhaly stmelovací hry, protože se do Ekotýmu zapojili noví žáci, kteří si ještě loni tolik netroufali a neúčastnili se moc často pravidelných schůzek ani spaní ve škole.

Sobotní dopoledne patřilo ještě na rozjezd pár hrám, žáci se dozvěděli, co je tetrapak
a jak se zpracovává. Na závěr společně plánovali a řešili, co a jak je pro soutěž potřeba udělat.

 

Autor: M. Cillerová

ODPADY
Škola: ZŠ Jablonec nad Nisou, Liberecká
Téma: Odpady
Krok: Ekotým

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se