Neplýtvej potravinami. I ohryzek se dá využít.

V rámci projektových dnů seznámit mladší žáky a děti ze školky s možností vermikompostování a s využíváním zbytků potravin pro naše zvířecí kamarády.

Neplýtvej potravinami. I ohryzek se dá využít.

Starší děti si připravily hodinový program o využívání organických zbytků svačin.

Členové ekotýmu - žáci 7. ročníku a vyučující přírodovědných předmětů si připravili názornou ukázku, představili vermikomposter se žížalkami, aby i žáci z MŠ a I. stupně věděli, že je možné kompostovat organické zbytky. Zlepšili jsme povědomí o kompostování (ověřeno soutěžním celoškolním minitestíkem), děti nosí žížalám organické zbytky svačin, ubylo bioodpadu v koších. Nepovedlo se rozšířit žížaly na první stupeň.

Chceme vyrobit vermikompostery z plastových kýblů ze školní jídelny a rozšířit vermikompostování na první stupeň a do MŠ.

Škola: ZŠ a MŠ Mendíků
Téma: Odpady