Nejen tvorba Ekokodexu

Den Ekoškol 2017 ZŠ a G Vítkov

Nejen tvorba Ekokodexu

Dne 7. 11. 2017 jsme si každoročně připomněli celosvětový Den Ekoškol. V rámci tohoto dne si všichni žáci prvního stupně pod vedením svých třídních učitelů připomněli základní pravidla Ekoškoly. Společně také zhodnotili, jak se daří plnit dílčí stanovy Ekokodexu. Nedílnou součástí tohoto dne byla výzva k tomu, abychom šetřili nejen vodu, ale taktéž elektrickou energii. Hlídky Ekotýmu se domluvily na označení rostlin v jednotlivých třídách. Ve třídě III.A  byl zahájen celoroční projekt Rok se stromem, ve kterém budou žáci pozorovat, zkoumat a dokumentovat jeden rok života svého oblíbeného stromu. Letošním tématem Ekoškol je Jídlo a svět- zodpovědná spotřeba potravin. Někteří žáci tohoto tématu využili a přinesli si do školy zdravou svačinku.

Mgr.Marešová Bára

Den Ekoškol