Nejen fair trade na Gymnáziu Chtěboř

V rámci Fair trade probíhají ve škole Fair trade úterky, kdy v dopoledních hodinách studenti mohou přijít ochutnat fair trade potraviny do školního ekoklubu. Fair trade výrobky se snaží nabízet i ve školním bufetu.

Nejen fair trade na Gymnáziu Chtěboř

Ekotým Gymnázia v Chotěboři se na základě Analýzy rozhodl tento rok věnovat především Fair trade, bio a sezónním a lokálním potravinám. Neopomíjí však ani ostatní témata Zodpovědné spotřeby potravin a snaží se informovat ostatní při každé příležitosti.

V rámci Fair trade probíhají ve škole Fair trade úterky, kdy v dopoledních hodinách studenti mohou přijít ochutnat fair trade potraviny do školního ekoklubu. Fair trade výrobky se snaží nabízet i ve školním bufetu a informace, ochutnávku a nabídku fair trade potravin nabízeli návštěvníkům na vánočních trzích, které se letos přímo jmenovaly Fairtradové vánoce.

Studenti gymnázia se snaží přitáhnout pozornost spolužáků k tomu, aby se zajímali o to, co jedí a jak tím, co si vybírají, ovlivňují svět kolem sebe. Pravidelně proto pořádají akci Namíchej si svoji sváču. Tentokrát byla akce věnována hlavně červené řepě, jako lokální potravině, která je dostupná i v této roční době.

Lokálních potravin se týkal i dotazník, kterým studenti zjišťovali znalosti a názory na regionální potraviny v kraji Vysočina a jejich značení.  

Mnoho aktivit se zaměřuje na studenty školy a jejich rodiče, ale Ekotým nezapomíná i na osvětu v okolí školy. Pravidelně využívají možnost psát články do městského měsíčníku Echo. Píšou o všech akcích, které ve škole proběhly a nebo se chystají a v posledních třech číslech měli v Echu seriál Jídlo volá o pomoc, kde seznamovali spoluobčany s problémem plýtvání potravinami, s tím, jak plýtvání předcházet už při nakupování nebo správným skladováním potravin doma.

Studenti gymnázia se také zapojili se do soutěže NatočBio, kam poslali svoje reklamní video na bio http://natoc-bio.cz/video-kdo-hleda-ten-najde . V divácké soutěži obsadili 2. místo.

JÍDLO A SVĚT
Škola: Gymnáziu Chtěboř
Téma: Jídlo
Krok: Informování a spolupráce

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se