Návštěvníky vítali zdravými sušenkami

Na Gymnáziu v Šumperku, které je jednou z pilotních škol projektu Menu pro změnu, se letos uskutečnil 27. 1. Den otevřených dveří. Nesl se v duchu Regionální kavárny.

Návštěvníky vítali zdravými sušenkami

Na základě Analýzy ze stovky místních domácností se Ekotým rozhodl podpořit regionální výrobce a pěstitele a upozornit na ekologicky příznivou výrobu potravin a její vliv na biodiverzitu v přírodě prostřednictvím Regionální kavárny.

Pro příchozí byly kromě špaldové kávy připraveny k ochutnání celozrnné sušenky, které neobsahovaly palmový tuk a které upekly paní kuchařky ve školní kuchyni. Sušenky měly úspěch. Obsluha kavárny rozdávala také recepty. Tato akce dokazuje, že v Šumperku se daří Ekotýmu spolupracovat se školní jídelnou.

V Regionální kavárničce rozdávali členové Ekotýmu učitelům, žákům a zhruba 200 návštěvníkům z řad veřejnosti i jednohubky z regionálních sýrů, které se jim podařilo získat jako sponzorský dar. Rodiče a zájemci o studium měli také možnost vyzkoušet své znalosti různých druhů obilovin a dozvědět se podrobnější informace o projektu a o biodiverzitě z pečlivě připravené nástěnky a od členů Ekotýmu osobně. 

Celozrnné sušenky byly zároveň upečeny pro všechny žáky gymnázia, dostali je ve třídách k pololetnímu vysvědčení s informacemi o projektu. Krabičky se sušenkami byly označeny logem projektu Menu pro změnu a firmy PRO-BIO s.r.o., která darováním svých produktů projekt podpořila. Výstavka obilovin bude ve škole v průběhu celého pololetí v blízkosti školní jídelny a do jídelníčku budou zapracovány některé produkty například jako zavářka do polévky nebo jako součást moderních bezmasých pokrmů.

 

 

JÍDLO A SVĚT
Škola: Gymnázium Šumperk
Téma: Jídlo

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se