Návštěvníky vítali zdravými sušenkami

Na Gymnáziu v Šumperku, které je jednou z pilotních škol projektu Menu pro změnu, se letos uskutečnil 27. 1. Den otevřených dveří. Nesl se v duchu Regionální kavárny.

Návštěvníky vítali zdravými sušenkami

Na základě Analýzy ze stovky místních domácností se Ekotým rozhodl podpořit regionální výrobce a pěstitele a upozornit na ekologicky příznivou výrobu potravin a její vliv na biodiverzitu v přírodě prostřednictvím Regionální kavárny.

Pro příchozí byly kromě špaldové kávy připraveny k ochutnání celozrnné sušenky, které neobsahovaly palmový tuk a které upekly paní kuchařky ve školní kuchyni. Sušenky měly úspěch. Obsluha kavárny rozdávala také recepty. Tato akce dokazuje, že v Šumperku se daří Ekotýmu spolupracovat se školní jídelnou.

V Regionální kavárničce rozdávali členové Ekotýmu učitelům, žákům a zhruba 200 návštěvníkům z řad veřejnosti i jednohubky z regionálních sýrů, které se jim podařilo získat jako sponzorský dar. Rodiče a zájemci o studium měli také možnost vyzkoušet své znalosti různých druhů obilovin a dozvědět se podrobnější informace o projektu a o biodiverzitě z pečlivě připravené nástěnky a od členů Ekotýmu osobně.

Celozrnné sušenky byly zároveň upečeny pro všechny žáky gymnázia, dostali je ve třídách k pololetnímu vysvědčení s informacemi o projektu. Krabičky se sušenkami byly označeny logem projektu Menu pro změnu a firmy PRO-BIO s.r.o., která darováním svých produktů projekt podpořila. Výstavka obilovin bude ve škole v průběhu celého pololetí v blízkosti školní jídelny a do jídelníčku budou zapracovány některé produkty například jako zavářka do polévky nebo jako součást moderních bezmasých pokrmů.

Menu pro změnu
Škola: Gymnázium Šumperk